Zavrieť

Porady

dávky v nezamestnanosti

ahojte, neviem či je táto téma dobrá na moju otázku,no tému na sociálne veci som nenašiel tak to píšem sem. vec sa má takto. som v zahraničí no chcem sa vrátiť domov, ale neviem či si hned najdem robotu tak uvažujem nad podporou v nezamestnanosti. Pracujem od 7.2.2011...s jednou 4 mesačnou prestávkou kedy som bol nezamestnaný som zamestnaný až do dnešného dňa. Od 1.10.2013 v zahraničí.chcem sa opýtať uzná mi sociálka že aj ked som odhásený zo zdravotnej poisťovne a niesom nahlásený na úrade práce ale mám doklad o tom že som bol zamestnaný aj mimo SR dávky v nezamestnanosti?a ako sa to vlastne vypočítava? viem že kedysi to bolo že za posledné 3 roky musím odpracovať minimálne 2 roky aby som mal nárok na 6 mesiacov dávok v nezamestnaní. viete mi prosím poradiť?dakujem pekne
8 komentárov     zbaliť
veronikasad splňaš podmienku 730 dní poistenia v nez. v posledných 3 rokoch na Slovensku ?
Peter Marton to ti teraz nepoviem lebo nemám tu v zahraničí zápočty rokov, to ostalo doma...ale keď tak nad tým rozmýšľam, robil som od 7.02.2011 do 31.7.2011 a potom od 25.11.2011 do 30.9.2013 to by malo byť viac ako 730 dní nie?
Mila123 kalkulačka ti chýba? alebo ti to máme prepočítať?
veronikasad K akému dňu budeš končiť v zahrničí ? Lebo tie dni sa sledujú ku dňu začiatku evidencie, takže zopár mesiacov z roku 2011 ti "vypadne"
Peter Marton prepočítaval som si to, tak ako som písal pracoval som od 7.2.2011 do 31.7.2011 a potom od 25.11.2011 do 30.9.2013 celkovo to činí počet dní zamestnania 826...
Peter Marton ešt eneviem kedy presne, nemám ešte podanú výpoveď lebo som nevedel či vôbec mi výjde podpora v nezamestnanosti a aj keĎ dám výpoveď dostanem 2 mesačnú výpovednú lehotu
veronikasad Zahraničný Zákonník práce bohužial neovládam ... Započítavajú sa aj dni poistenia v zahraničí, ale vtedy sa SP riadi smernicou EU a ak nie sú splnené podmienky, žiadajú úplatniť si dávku v nezamestnanosti v zahrničí .
Peter Marton v zahraničí mi dávka nevýjde predpokladám lebo tu som zamestnaný teraz iba šiesty mesiac
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    dávky v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.