Zavrieť

Porady

osobná asistencia zamestnanej osobe so ZTP a 70 % zdr. postihnutím.

Je OA poskytovaná aj osobe zamestnanej, alebo SZČO zo ZŤP a 70 % zdr. postihnutím. Myslel na to zákon o OA. Prosím o odpoveď.
Naposledy upravil vojtech63 : 26.03.14 at 14:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    áno.
    ------------------
    Myslel na to zákon o OA.
    Naposledy upravil vojtech63 : Dnes at 15:43
    -------------------
    ....nerozumiem doplneniu. A prečo by zákon na to nemyslel? Je dosť podstatný rozdiel medzi OA a opatrovaním. OA je predsa o tom, aby jej užívateľ mohol normálne, teda normálnejšie fungovať v bežnom živote, vrátane práce, štúdia a koníčkov.
    ....si ten zákon niekedy čítal? Úkony pri výkone OA sú diametrálne odlišné od tých, ktoré sú vykonávané pri opatrovaní.
    Naposledy upravil tictac7 : 26.03.14 at 14:53
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R požiadať vlastne môže hocikto ... už ako posúdia ????
    tictac7 otázka bola, či môže. Ja nie som posudkový lekar, nepoznám postihnutie, ani jeho mieru, takže ťažko sa vyjadrím konkrétnejšie
    vojtech63 ..nečítal som, preto som požiadal takto o info. Očakávam obštrukcie pri vybavovaní OA pre seba ako prijímateľa kvôli SZCO zo strany UPSVAR. Preto sa pýtam či je to ošetrené zákonom prosím.
    labutienka Mne sa stalo, že pracovného asistenta mi na mnohé činnosti nechceli dať, lebo sa to týkalo činností spojených s osobnými potrebami a priamo na ústredí mi povedali, že si mám na to vybaviť osobného asistenta. Čiže samostatne zárobková činnosť nemôže byť prekážkou na získanie osobného asistenta a aj tým by som argumentovala. Problém je, že je to všetko veľmi subjektívne.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Požiadať určite môže! (hocikto môže požiadať) ... či aj priznajú .. to už záleží od toho, ako ju posúdia (aj o aké postihnutie ide) - rozhoduje komisia na UPSVaR.
    V zákone 447/2008 nájdeš - kedy je "vhodná" OA ? ... tým, že je človek aktívny, má (podľa mňa) šancu dostať OA - ale či ju naozaj dostane - a na koľko hodín ...

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    OA sa poskytuje na samoobsluzne cinnosti, cinnosti v spojitosti s beznym, nie pracovnym zivotom TZP osoby. Preco by prijimatelom nemohla byt tebou oznacena osoba.
    http://www.employment.gov.sk/files/l...m-cinnosti.pdf

    osobná asistencia zamestnanej osobe so ZTP a 70 % zdr. postihnutím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.