Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane

Pekné ráno Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť či do ročného hlásenia o vyúčtovaní dane patrí aj zamestnanec, ktorý bol celý rok na rodičovskej dovolenke jej mzda je nula za celý rok a ešte robila zamestnanec pri RZD požiadal o daňový bonus a ZP a tu ZP mi dalo do hlásenia často V ale daňový bonus nie neviem či je to správne Ďakujem za radu
Evinka
kn-alka pri mzde 0 nie je nárok na daňový bonus - mzdový účtovník by to mal vedieť !!!....alebo sa pýtaš na 2 rôzne prípady? Nechápem otázku
evinka 40 ano pýtam sa na 2 rôzne prípady 1 ak mal zamestnanec rodičovskú dovolenku celý rok a nulový príjem či patrí do hlásenia a 2 otázka že som urobila RZD kde zamestnanec požiadal o ZP a daňový bonus a ten DB mi nedalo do hlásenia časti V tak či to tam má byť alebo nie . pri nulovom prijme viem že nemôže dostať DB Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka27 je offline (nepripojený) janka27

    janka27
    1. v hlásení bude zamestnanec na RD, len ak ste mu robili ročné zúčtovanie, čo predpokladám, že ste nerobili, takže nebude v hlásení
    2. uvádza sa suma DB, ktorá bola priznaná pri RZD v úhrne na všetky deti, takže musí byť aj ZP aj DB v hlásení v časti V., ak vznikne na ne nárok

    Hlásenie o vyúčtovaní dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.