Zavrieť

Porady

Informovanie zamestnanca o nepredlzeni pracovnej zmluvy

Zdravim, mam na vas mensiu otazku, dnes (31.3.14) mi konci pracovny pomer na dobu urcitu (uz mi bol raz predlzeny cize v pripade predlzenia musi byt zmeneny/predlzeny na dobu urcitu).
Ma zamestnavatel povinnost oznamit ze nepredlzuje zmluvu nadalej, alebo autmaticky zanika dnom ukoncenia pracovneho pomeru uzavreteho na dobu urcitu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Na druhej strane, ak by si prišiel 1.4.2014 do práce a daný deň odrobil a zamestnávateľ by ti nezabránil pracovať... tak by ti vznikol pracovný pomer na dobu neurčitú.... (opravte ma ak sa mýlim...:-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pracovný pomer končí dňom dohodnutým v pracovnej zmluve. Seriozný zamestnávatel zvykne pred týmto termínom zamestnancovi oznámiť, či s ním ďalej počíta, alebo pracovný pomer končí ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Povinnosť oznámiť skončenie PP na dobu určitú nemá to, kedy doba určitá končí, samozrejme ak nedôjde k predlženiu, je uvedené v PZ. Ale ak aj bez jeho predĺženia zostaneš po tomto termíne s vedomím zamestnáv. pracovať aj naďalej, PP sa tým zmení na PP na dobu neurčitú.

    Informovanie zamestnanca o nepredlzeni pracovnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.