Zavrieť

Porady

Sociálny fond - stravovanie - škola

Dobrý deň prajem, mám dilemu ohľadom otázky oslobodenia od dane stravy zo sociálneho fondu. Na deň učiteľov riaditeľ zabezpečil učiteľom stravovanie v reštaurácii. Podľa zákona zabezpečil stravovanie pre nich na jednom mieste a z toho vyplýva, že tá strava má byť daňovo oslobodená. Ale mojou dilemou je že jeden obed vychádza na jednu osobu približne na 20,-eur a preto neviem, či ten postup je správny. Veľmi pekne chcem každéh poprosiť o radu kto mi vie pomôcť, či je daňovo osobodený a tento príjem nevchádza do VZ pre výpočet odvodov do ZP a SP alebo vchádza do VZ a treba aj daň strhnúť.
Odpoveď je súrna, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Všetko bolo platené zo SF? Pretože by mohli byť aj z nákladov, samiozrejme max. do 55% zo 4€. Ostatné by potom bol príspevok zo SF( ako u ostatných straveniek,) A ďalšie už len repre. Zrejme to nebol odpracovaný deň ale len pohostenie v deň učiteľov.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evina274 Bol to odpracovaný deň a učitelia v ŠJ nešli na obed. Postup keď sa to celé vyplatí zo SF je tiež správny a daňovo oslobodený? ešte sa neuhrádzalo a neuplatnovalo, dnes prišla faktúra za tie obedy
    Tweety Ak sa to celé uhradí zo SF, musí to byť zdanené zamestnancom ako nepeň. príjem, a rovnako sa musia aj odvody odviesť.
    evina274 A ak 55% z nákladov a zvyšok SF?
    tictac7 no tak 1,8 na hlavu je O.K. a zybtok vstúpi do VZ na odvody a do ZD
    evina274 Je toto môj prvý takýto prípad a preto potrebujem poradiť.
    evina274 to znamená: dáme si príklad 20eur je obed na osobu, takže zemstnávateľ hradí 55% zo 4eur čo je 2,2 a výsledná suma 17,80 je pre zamestnanca peňažný príjem zdaniteľný a platia sa odvody. SPRÁVNE? lenže ako to uvediem aj na výplatnej páske?
    a ako to bude vyzerať pri zaúčtovaní?
    Sabadka súhlasím s Tweety, musíš to prehnať cez výplaty ako nepeňažný príjem zo SF 20€ na hlavu.
      zbaliť

    Sociálny fond - stravovanie - škola

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.