Zavrieť

Porady

Zamestnanec v chránenej dielni

Aké povinnosti má čiastočný invalidný dôchodca /45%/pri nástupe do zamestnania v chránenej dielni? Môže pracovať aj na plný úväzok,ak ma vytvorené pracovné podmienky zodpovedajúce jeho postihnutiu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    áno, môže pracovať aj na plný úväzok

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zdravotné obmedzenia pri výkone práce, vrátane dlžky pracovného času má zamestnanec uvedené v lekárskom posudku, ktorý bol súčasťou rozhodnutia o priznaní ID.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    meha Ja som na rozhodnutí nič o dĺžke pracovného času nenašla.
    veronikasad V lekárskom posudku, nie rozhodnutí (aspoň ja ho tam mám)
    meha a povinnosti zamestnanca? Ja tam mám vypísané len v akých podmienkach môžem pracovať a akú prácu môžem vykonávať.
    veronikasad Nerozumiem na aké povinnosti sa pýtaš. Asi by mal s tým lekárskym posudkom oboznámiť zamestnávatela. Predpokladám, že ho zamestnávatel poslal na vstupnú lekársku prehliadku ...
    veronikasad Ak tam nemáš dlžku prac.doby, tak môžeš pracovať aj na plný úväzok, ak vykonávaná práca zodpovedá obmedzeniam. Predpokladám, že si priznanie invalidity nahlásila príslušnej zdr.poisťovni, lebo zamestnanec aj zamestnávatel platí znížené odvody ...
    meha Ďakujem pekne.Myslela som na povinnosti,ktoré nie sú len tak v rámci informácii pre bežného občana samozrejmé.Nie o všetkom informujú úradníci,teda aby som niečo nezanedbala.
    veronikasad Máš aj preukaz občana ŤZP, vydaný UP ?
    meha nie
    veronikasad Tak skús oň požiadať. Je s ním spojených dosť výhod. Zdravotný postih musí byť aspoň 50 %, ale Urad práce má "iné tabulky" ako SP. Choď si pre tlačivo, daj ho potvrdiť obvoďákovi a prilož k nemu kopie posledných vyšetrení ...
    meha Ďakujem
      zbaliť

    Zamestnanec v chránenej dielni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.