Zavrieť

Porady

Registrácia motorového.vozidla cez web Finančnej Správy..

Dobrý deň,
1,/potrebujem poradiť ako si mám registrovať mot.vozidlo cez web FS, pretože v mojom vlastníctve používam väčšinou auto na svoje podnikanie a mohla by som si uplatňovať aj DPH, čiže kde na webe FS sa dá registrovať motorové vozidlo.
2./ ako sa dá zmeniť účet firmy cez web FS, účet, ktorý je registrovaný na daňovom úrade chcem zmeniť za iný, v inej banke.

Ďakujem za odpoveď Kajkina
avalik na budúce najprv použi vyhľadávanie a ak nenájdeš odpoveď založ samostatné otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    1. auto sa na DU čo ja viem, neregistruje. Oznamuje sa len zánik daň. povinnosti k dani z motorových vozidiel, ak sa auto prestane používať na podnikanie. Daň. povinnosť sa vysporiada v DP za predch. zdaň.obdobie do 31012015 za zdaň. obdobie roka 2014.
    Naposledy upravil Chrusťa : 27.05.14 at 11:19

    Atalka je offline (nepripojený) Atalka

    Atalka
    dobry deň naša spol. predala automobil a nasledne kupila novy.. poslala som odhlasku MV..a chcem sa opytat posiela sa niečo o novom vozidle na daňvý kedže sa už neposielajú prihlášky? Ďakujem
    Chrusťa nič sa neposiela, písala som to už vyššie vo sv. príspevku

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    1. vznik danovej povinnosti k dani z motorových vozidiel sa neoznamuje - iba zánik viac info - 582/2004 Z. z. - Zákon o miestnych daniach a poplatku za komunálne odpady http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-582

    2. zmenu účtu elektronicky oznámiš použitím formulára
    REGDPv14 Žiadosť o registráciu, oznámenie zmien, žiadosť o zrušenie registrácie na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty .... časť VIII. Čísla účtov v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z podnikateľskej činnosti
    Atalka ďakujem

    Registrácia motorového.vozidla cez web Finančnej Správy..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.