Zavrieť

Porady

Hlásenie2013 - r.2 je údaj RZD 2012, a ktoré RZD patrí do časti V.? už je to zodpovedané

http://www.porada.sk/t210864-hlasenie.html - tu je odpoveď, takže aj túto časť Hlásenia za rok 2012 mám v poriadku.
Porada ma inšpirovala a napokon som chybu našla. Nechápem ako som tak mohla postupovať. Nakoľko som zam-covi urobila RZD, tak do časti V. som dala príjmy ako aj zrazenú daň z RZD, hoci údaje treba vyplniť len podľa príjmov u tohto zam-eľa. Nech ej moje zadanie a problém inšpiráciou pre iných.
pôvodne som napísala:
V r.2 sú vrátené preplatky alebo nedoplatky z RZD za rok 2012 vykázané v prehľadoch v roku 2013. Ak ste mali všetko zaplatené a súhlasí Vám to aj s mesačnými prehľadmi za rok 2013 kumulatívne .. tak tlačivo bude v poriadku.
/citácia z predchádzajúcej otázky/.

Mám dilemu aký údaj dať do časti V. nedoplatok/preplatok na dani z RZD na konkrétneho zam-ca. Tam sa dáva výsledok RZD za aktuálny rok?
teda Hlásenie 2013 v časti I. je kumulatív RZD2012 a v časti V. sú konkrétne na každého zam-ca výsledky RZD2013?
Rovnaký postup bol pri hlásení za rok 2012?
Problém mám, lebo mi prišla Výzva na odstránenie nedostatkov v Hlásení 2012, tak prepočítavam a zatiaľ mám všetky súčty rovnaké, zam-cov podelených podľa toho, či som im vykonala/nevykonala RZD za rok 2012 a mám tam aj centové rozdiely z RZD 2012. Tak ma napadlo, že chyba možno je práve v tejto časti V. lebo mi nenadväzuje na r.2 v časti I.
Naposledy upravil KEJKA : 17.06.14 at 13:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JML79 je offline (nepripojený) JML79

    JML79
    Hlasenie za rok 2012 - 2.strana je suctom jednotlivych riadkov z odovzdanych prehladov za cely rok 2012, pricom v r.2 v Prehlade sa vykazuje rozpustanie RZD vykonaneho za predchazdajuci rok 2011 v roku 2012.
    V V.casti hlasenia sa vsak uvadza vysledok RZD roku, za ktory sa hlasenie odovzdava, preto sa najskor ma zamestnancom urobit RZD a az potom posielat hlasenie na DU.

    Hlásenie2013 - r.2 je údaj RZD 2012, a ktoré RZD patrí do časti V.? už je to zodpovedané

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.