Zavrieť

Porady

Má nízky príjem za r. 2013 (iba z Holandska) a požiadal o odklad DP.

Jeho príjem je iba 1000,00 eur, žiadne iné príjmy nemá. To znamená, že nemá povinnosť podať DP? Má túto skutočnosť oznámiť daňovému úradu, alebo nemá už žiadnu povinnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Túto skutočnosť (nízky príjem) mal oznámiť do riadneho termínu na podanie DP, t.j. do 31.3.2014. Ak tak neurobil, treba podať DP bez ohladu na výšku príjmu a nečakať na výzvu DU na podanie DP.
    Predpokladám, že oznámil DU predlženie lehoty na podanie DP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ančika Ďakujem za reakciu na moje otázky. Do riadneho termínu nemohol oznámiť nízky príjem, nemal potvrdenie z Holandska. Prišlo mu až teraz a on ani nevedel (bohužiaľ) akú má mzdu. To sme sa dozvedeli až z toho potvrdenia, ktoré prišlo nedávno a iba e-mailom .
    Predĺženie lehoty na DÚ oznámil a z tvojej odpovede mi teda vyplýva, že DP musíme podať. Nedá sa nahradiť iba oznámením, že nemá povinnosť podávať DP z dôvodu nízkeho príjmu?
    Inak - je to mladý chlapec a bolo to vlastne jeho prvé zamestnanie cez agentúru po skončení školy.
    veronikasad Ak DP nepodá, DU ho vyzve na podanie a vtedy tak musí urobiť bez ohladu na výšku príjmu. Tak by som ho radšej hneď podala. Na Slovensku nemal žiadny zdanitelný príjem ?
    veronikasad V profile máš mzdár, tak by nemal byť pre teba problém A-čkové DP urobiť. Uplatníš metodu vyňatia príjmov.
    Ančika Žiadne iné príjmy už nemal. To DP mu urobím. Som síce mzdárka, ale už rok na zaslúženom odpočinku, teda užívam si dôchodok a priznám sa, že už mi robí problém aj orientácia na Porade, ktorú som používala rada a často.
    No hádam ešte zvládnem to DP a ďakujem za rady aj trpezlivosť.
      zbaliť

    Má nízky príjem za r. 2013 (iba z Holandska) a požiadal o odklad DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.