Zavrieť

Porady

Zmena IČ DPH na VAT - ID :DK ?

Som szčo ,platca Q - DPH a sám si účtujem Jú- v programe Alfa .Minulý mesiac som vykonal práce (vôbec prvýkrát pre zahr.firmu) pre dánsku firmu podnikajúcu na Slovensku, registrovanú pre DPH pod svojim IČ DPH xxxxxxxxxxxx ktoré som si overil na stránke FS - a je platné.Faktura mi bola včas uhradená, a som ju aj dúfam správne zaevidoval do Jú a aj do kontr. výkazu DPH do oddielu KV -1 (Otázka znie je to správne????) podľa mňa ano.
Problém však nastal, keď mi z materskej firmy v Dánsku poslali mail, vktorom ma po mesiaci žiadajú o opravu údaju na fakture - zmena IČ DPH na ich dánsky VAT - ID: DK xxxxxxxx. Z mojej strany nevidím dôvod na zmenu - Údaje nimi poskytnuté boli podpisom potvrdené v zmluve aj na faktúre, faktúra uhradená....
Len či nenastanú problémy kôli KV DPH pri ich párovaní na Fin. správe?
Myslíte si že to mám takto nechať alebo uvažovať o zmene na VAT - ID.....
Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
avalik Etiketa porady: Nezakladám opakovane tú istú otázku.
dvakrat nestacilo?
proplan 1 Sorry som tu velmi málo nevedel som to odoslať - teraz už to viem - ešte raz - sorry
avalik poziadaj admina o vymazanie - vpravo pod prispevkom klikni na trojuholnik s vykricnikom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zmena IČ DPH na VAT - ID :DK ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.