Zavrieť

Porady

Co pouzit ako uctovny doklad k 5% sprostredkovatelskemu poplatku za platbu?

Zdravim,

doviezol som tovar z Ciny, s cielom predavat ho u nas. Peniaze nesli klasicky cez bankovy prevod dodavatelovi, ale cez platobny system stranky alibaba.com ESCROW.

Dodavatel mi vystavil fakturu, na povedzme 10 000 USD. Kedze som ale platil cez spominany web, zaplatil som 10 500 USD, (5% = spominany sprostredkovatelsky poplatok za uskutocnenie platby). Peniaze odisli ako platba kartou z firemneho uctu.


OTAZKA: co bude sluzit ako uctovny doklad k tomuto 5% poplatku?

Mam poziadat dodavatela o novu fakturu aj s tymto 5% poplatkom, (hoci tych 5% ide spominanemu webu a nie dodavatelovi)? Cinania mi vystavia hocico, chcem vsak aby vsetko bolo korektne. Predpokladam, ze screenshot z alibaba.com, kde je tento 5% poplatok spomenuty je ako danovy doklad nepouzitelny.

pozn. azda ide o rovnaky princip ako pri paypal (ktory si tiez uctuje % z ceny objednavky), osobne som paypal nikdy nepouzil, priklad paypalu pridavam len ako ilustraciu, kedze platobny system alibaba.com je v tunajsich podmienkach asi menej znamy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Co pouzit ako uctovny doklad k 5% sprostredkovatelskemu poplatku za platbu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.