Zavrieť

Porady

Je nepredaný tovar a iný majetok po zrušení živnosti mojim osobným majetkom?

Dobrý deň,
chystám sa zrušiť živnosť a založiť si s.r.o. s rovnakým účelom podnikania. Na sklade je však ešte nepredaný tovar, stránka (s hostingom a dátami), elektro (tlačiareň a iné), spotrebný materiál a pod. Stáva sa toto všetko mojim osobným majetkom zrušením živnosti alebo ako to je? :-) Chcel by som totiž väčšinu vložiť do zakladajúcej s.r.o., tak chcem vedieť, či to bude v poriadku.
Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    a nemal by si jednoduchsie, keď by si si to ešte ako živnostník predal? Teda predal svojej sro
    Jaronimo Ďakujem za odpoveď. Aj nad tým som rozmýšľal, len neviem, či je to jednoduchšie, resp. v čom je zložitejšie to pôvodné riešenie.
    Aj keď, keby som ho predal svojej sro, mohol by som to dať do nákladov, však?
    Jaronimo A keby som aj časť predal svojej novej sro. Čo so zvyšným majetkom, ktorý nechcem už využívať vrámci podnikania? Napríklad tlačiareň chcem kúpiť druhú.

    Je nepredaný tovar a iný majetok po zrušení živnosti mojim osobným majetkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.