Zavrieť

Porady

Nezaúčtované odpisy min. rokov- môže vysporiadať v roku zistenia?

Mám majetok zaradený v 2007, ročný odpis cca 37740,- EUR.
Problémy:
1/ v odpisovom pláne nie sú v 2007 vôbec účtovné odpisy- teda 0,00- môžu byť nulové?
2/ ak áno je potom v poriadku ak neboli uplatnené ani účtovné a ani daňové v 2007?
3/v 2010 takisto neboli uplatné ani jedny odpisy.
4/v 2012 sa uplatnili akože posledné odpisy- daňové.
5/ V evidencii figuroval majetok ako odpísaný a tak sa aj predal v 2014
6/ môže sa toto všetko opraviť tak aby sa nemuseli robiť dodatočné DPPO?
7/ Záver: chýbajú mi 2 ÚO + 1DO
8/ Ako sa to dá opraviť?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DO môžeš ale nemusíš opraviť tak, že podáš dodatočné DPPO za príslušný rok.
    UO - zrejme ide o významnú sumu zaúčtuješ ako opravu minulých období 428/08x
    alebo 429/08x podľa toho, či má firma nerozdelený zisk. Všetko uvedieš - popíšeš v Poznámkach.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kross Nechcem podávať DPPO. Môžem ich uplatniť naraz, alebo postupne v hodnote ročného odpisu? Ovplyvňuje to už vyradenie a predaj?
    -účtovné som aj zaúčtovala 428/082. Môžem to potom zaúčtovať 428 /429, alebo až budúci rok?
    Kross Môžu teda byť nulové účtovné odpisy? Ja mám totiž 2 odp. plány a rozdielne. Jeden je z 0,00 v 2007. Ale evidencia HM je s odpismy.
    KEJKA UO maju byť v súlade s odpisovým plánom, tak si vyber ten, s ktorým je účtovníctvo v súlade.
    daňové odpisy uplatňuješ postupne, ale môžeš využiť možnosť pozastavenia odpisov. Táto skutočnosť by však mala byť v tab. B v DPPO. Pozastavením odpisov sa tieto presúvajú do dalšieho obdobia a pokiaľ dôjde skôr k predaju tvoria daňovú zost. cenu. Takže toto môžeš využiť.
    Kross takže ak budem mať odpis. plán v súlade s týmito divokými odpismi, mohli by tam byť aj roky z nulovými odpismy? Odpisovanie zo 4 rokov by mohlo isť až na 7 rokov? DPPO kde nie sú ani UO ani DO ani prerušenie dam dodatočné. Sú z toho pokuty?
    Kross Kejka, prosím, môžem to tak urobiť?
    Kross v danom roku bol zisk. Tak to dam 428/082, ak chcem potom preuctovat na stratu tak by to malo byť 428/429? Potom mi to ale nnesedí. AKo to potom spraviť?
    KEJKA prečo chceš účtovať na stratu?
    Kross Už som to skušala rôzne. V tom roku bol zisk, ale ten je už preúčtovaný na stratu.. tak som to chcela dať rovno do straty,ale aj tak mi to nesedí,lebov obidvoch prípadoch s tým dalej neviem hnúť. neviem to dať na opačnú stranu. Aspoň si myslím, že by to malo skončiť na opačnej ako to zaučtujem 428/082., mýslim sa? Som samouk, tak moje otázky niekedy sú asi strašné...ďakujem vopred za pomoc, vlastne som sa to naučila vdaka porade ...ale ešte stale vela vecí neviem..
      zbaliť

    Nezaúčtované odpisy min. rokov- môže vysporiadať v roku zistenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.