Zavrieť

Porady

Preplatenie poistnej udalosti

Dobrý deň, už som tu raz písal, že nie mojou vinou som mal haváriu. Náklady ktoré som s tým mal som si dal do účtovníctva, aj som si odpočítal DPH na základe došlej faktúry a následne som to riešil cez poisťovňu. Teraz mi prišla na účet čiastočná kompenzácia od poisťovne. Ale žiadne vyrozumenie. Ide o to, kam mám túto sumu zaradiť v JÚ a či si mám sám vypočítať DPH a odviesť.Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina Zatiaľ mi žiadny likvidačný list neprišiel, nemali by ho poslať automaticky? No a teda celú tú sumu, činí to cca.1040 Eur si dám do POZD a DPH nebudem riešiť? Pochopil som to dobre? Lebo ja som si DPH z náhradných dielov a za opravu nárokoval. Možno vyzerám ako hlupák, ale chcem sa 100% uistiť, že to urobím správne, aby som potom nemal problém s DÚ. Tak sa nehnevajte.
    Tweety Náhrada škody nie je predmetom dph, takže tú neriešiš. A to, že si si uplatnil z faktúry je tiež správne.
    Chrusťa ...v úvode píšeš, že si si DPH odpočítal na základe došlej faktúry a teraz uvádzaš, že si si nárokoval DPH z náhradných dielov a za opravu. Tak ako to vlastne s tou DPH si poriešil? Lebo s DPH je to tak ako vraví Tweety náhrada škody nie je predmetom DPH
    lotina Áno na faktúre za náhradné dielca aj za opravu bola vyčíslená DPH, preto som si ju odpočítal. To vraví aj Twety, inak veľmi dobre vždy poradí. Tak vám ďakujem.
      zbaliť

    Preplatenie poistnej udalosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.