Zavrieť

Porady

registrácia dph podla 7A

dobrý deň,
som registrovaný podla 7a a potreboval by som vedieť ako platiť dph. Z daňového úradu mi ešte neprišli nijaké papiere ako odosielať platby, mám len pridelené DIČ. Dnes mi bola vystavená faktúra a bojím sa aby som niečo neprešvihol...
Usporiadat
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Registrovaný podľa §7a nie je platiteľom DPH.
0 0
AVE_JA AVE_JA

AVE_JA je offline (nepripojený) AVE_JA

ale ja prijímam v tomto prípade službu z ČR. Faktúra je vystavená bez dph. Ja som povinný túto dph zaplatiť na SK daňovníkom.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
mozno keby si sa svojej uctovnicky opytal? Nechal tieto veci na nu a venoval sa svojmu core business-u?
0 0
AVE_JA AVE_JA

AVE_JA je offline (nepripojený) AVE_JA

ešte ani tu nemám ja som týždňový podnikateľ si musím zohnať nejaké recenzie
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ZoDPH
§ 78
(3) Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4. Osoba, ktorá nie je platiteľom, nie je povinná zaplatiť daň, ak daň na zaplatenie nie je viac ako 5 eur.

pozri aj https://www.financnasprava.sk/sk/pod...danove-podanie
0 0
AVE_JA AVE_JA

AVE_JA je offline (nepripojený) AVE_JA

Vdaka, mesačne mi vzniká daň 2€, takže len podávam priznanie a nikdy nič neplatím?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

AVE_JA
Vdaka, mesačne mi vzniká daň 2€, takže len podávam priznanie a nikdy nič neplatím?
tak pisu ... ale zabudni raz poslat danove priznanie a oni ti to spocitaju

PS: ale urcite ti odporucam najst si uctovnicku cim skor
1 0
kirka kirka

kirka je offline (nepripojený) kirka

ja mam jednu otazocku? pri registracii podla § 7a je povinnost podavat DP DPH mesacne ci stvrtrocne? na FS som nasla vyjadrenia aj tak, aj tak, uz mam v tom zmatok . Dakujem za odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kirka
ja mam jednu otazocku? pri registracii podla § 7a je povinnost podavat DP DPH mesacne ci stvrtrocne? na FS som nasla vyjadrenia aj tak, aj tak, uz mam v tom zmatok . Dakujem za odpoved.
Pozri príspevok od avalik zo dňa 2.7.2014 o 17.45..
0 0
AVE_JA AVE_JA

AVE_JA je offline (nepripojený) AVE_JA

ja mám informácie, že 1 rok musíš mesačn a potom môžeš požiadať o stvrtročné podávanie DP, ale iba v prípade zdanitelnej sumy, ktorá za 12 predchádzajúcich mesiacov nepresiahla 100 000€
0 0
kirka kirka

kirka je offline (nepripojený) kirka

a pri tejto registracii je povinnost podavat aj nulove DP DPH, alebo staci len za ten mesiac,kedy bola dodana/nadobudnuta sluzba z/do IČŠ? SZCO je sice registrovaný podla §7a, ale ziadne sluzby doteraz nedodal ani nenadobudol.
0 0
AVE_JA AVE_JA

AVE_JA je offline (nepripojený) AVE_JA

to bude vedieť tvoja účtovníčka, ale na daňovom mi dali kontakt na call centrum kde mi poradili vo veľa veciach. Číslo je 048/43 17 222
0 0
kirka kirka

kirka je offline (nepripojený) kirka

dakujem
0 0
kirka kirka

kirka je offline (nepripojený) kirka

tak som na FS volala, pri registracii podla §'7a nie je povinnost podavat nulove DP DPH, podava sa len za ten mesiac, kedy k dodaniu/nadobudnutiu sluzby pride. Mozno tato informacia niekomu pomoze.
4 0
Sara1011 Sara1011

Sara1011 je offline (nepripojený) Sara1011

to isté som ja riešila tento rok, tiež mám klienta podľa §7a, a ma aj obrat, že by mohol byť plátca dph, ale nakoľko má len fakturáciu do EU, tak sa nemusí registrovať na DPH.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať