Zavrieť

Porady

Predaj motorového vozidla do CZ

Firma(platca DPH) kúpila pred pol rokom auto za 43000€ ktoré mala v majetku a odpisovala teraz sa rozhodli že auto predajú do CZ (platcovi DPH) za 19000€. Ako to mám vysporiadať z hľadiska DPH vie mi niekto poradiť? Lebo zostatková cena je vyššia ako predajná cena. Ako by som to mala správne zaúčtovať? faktúra už bola vystavená na tých 19000€ bez DPH do CZ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    S dph nerobíš nič. Zaúčtuješ samotný predaj, vyradenie MV, ZC pri predaji.

    pisty01 je offline (nepripojený) pisty01

    pisty01
    Danova povinnost sa preniesla na CZ. Bude si vsak treba vymysliet rozpravku o tom preco bolo auto predane za nizsiu ako zostatkovu cenu.
    maad Áno to mi je jasné že s DPH nerobím nič za predpokladu že auto sa predá za trhovú cenu.A DPH si vysporida česká strana, ale pýtam preto lebo auto bolo pol roka používané a bolo predané pod cenu.Tak sa pýtam či je potrebné brať do úvahy trhovú cenu a z tej odviesť DPH,či urobiť rozdiel medzi trhovou cenou a cenou za aké bolo odpredané vozidlo v našom prípade 19000€ a za ten rozdiel odviesť DPH.
    pisty01 Je to na vas. Nie je nicim vynimocnym ze sa auto pocas uzivania nejakym sposobom poskodi ale ostane pojazdne a majitel sa ho rozhodne predat a preda ho pod cenu. Ako uctovat o skode a ako pritom postupovat s DPH asi viete. Nie je vsak potrebne vypisovat vsetko tu na poradu pretoze sem chodia danovy zamestnanci cerpat inspiracie k zmenam zakonov

    Predaj motorového vozidla do CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.