Zavrieť

Porady

Fa pre českú firmu

Poradite ako vystaviť fa - služby-zemné práce vykonané v Bratislave pre českú firmu, ktorá má DIČ české? Podľa zákona DPH musím fa s DPH - spojené s nehnuteľnosťou. Akú formulku mám dať na záver a do ktorej kolonky túto fa zahrnúť v kontrolnom výkaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DPH podľa slov. Z_DPH, §16, vystavíš so SR DPH a uvedieš v A - podľa mňa, klasické dodanie v tuzemsku.
    Zorenka1 Kejka a môžem dať do kontrolného výkazu české DIČ? Teda fa vystavím ako tuzemskú, v konečnom výsledku sa v daňovom priznaní prenesie v kolonke 3 a v KV v A1? Ďakujem Ti za odpoveď
    účtovník, poradca. Simona Privat
    Súhlasím s Kejka - je to dodanie v tuzemsku a čo sa KV týka daj ich DIC. analogicky vychádzam napr. aj pri dodaní tovaru do EU štatu pre neplatcu DPH (ak tam samozrejme pri tovare nie som registrovaný), som povinný vystaviť faktúru a dať ju do A1 v KV, tam pri neplátcovi uvádzam však 0 alebo ich Firemne ID. Hneď v januári sme to pre istotu konzultovali telefonicky s DU a presne takto mi to potvrdili, pani z DU hovorila o tovare aj službách, kde si v zmysle zákona povinný vystaviť faktúru (čo je Váš prípad).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.