Zavrieť

Porady

Má zamestnanec nárok na celodenné platené voľno pri ošetrení u zubára vzdialeného 140 km ?

Zamestnanec študoval v mieste terajšieho pracoviska, má tu byt, obvodného lekára a k zubárovi dochádza do svojho rodného mesta vzdialeného 140 km v rámci návštevy rodičov využívajúc možnosť ušetriť jeden deň dovolenky. Má zamestnávateľ právo prikázať zamestnancovi nájsť si zubára v blízkosti pracoviska a bydliska? Prípadne, aký postup by ste doporučili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zamestnávateľ nemá právo obmedzovať zamestnanca vo výbere poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    mimaBe, terezamaria, Katy a R, ivka70, Dav, arizona, kn-alka
    7

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    zamestnanec ma pravo na 7 paragrafov na vysetrenie u lekara, ako, kedy a kde ich vyuzije je jeho problem ... takze k zubarovi moze ist aj na konec sveta, ked to v ramci 1-dnoveho paragrafu stihne
    asiLaci takže z 30 min preventívnej prehliadky je celodenný výlet platený zamestnávateľom ?
    bubkoch no a ? paragrafov ma kazdy 7 dni za rok, ked ich minieš na 7x 30min. prehliadku, pricom doktor ti da "celodenne osetrenie", je to len a len tvoj problem ...
    ked je clvoek zdravy, je bezne, ze si nejake vysetrenie "vymysli" , pozhana papier a ma "platene volno", preco by ich mal nechat prepadnut ? :-)
    aha, ale mam pocit ze ty sa pytas z pozicie zamestnavatela ...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    "asiLaci (Dnes 21:17) takže z 30 min preventívnej prehliadky je celodenný výlet platený zamestnávateľom ? "

    Zamestnavatel moze pozadovat, aby lekar na priepustke potvrdil cas odchodu pacienta z ambulacie - to ale musi vyzadovat od vsetkych zamestnancov internym predpisom a nie iba od tohto jedneho.

    Potom si moze zratat, ci a ako mal zamestanec moznost dostavit sa po osetreni do zamestnania.
    Lebo ak bude ochod o 9,00 a pracovnik ma pracovnu dobu do 18,00, tak do prace prist moze.
    Mozno by potom pohovor nadriadeneho so zamestnancom a upozornenie na zneuzivanie zakona mohol pomoct takym udalostiam predchadzat - kedze zakon hovori o case nevyhnutnom na vysetrenie ci osetrenie.
    Ci to ma ale zmysel kvoli jednemu dnu (pokial nejde o chronickeho zneuzivaca "paragrafov" ) - to uz je na uvazeni zamestnavatela.

    Má zamestnanec nárok na celodenné platené voľno pri ošetrení u zubára vzdialeného 140 km ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.