Zavrieť

Porady

predčasný dôchodok

Nakoľko som bola prepustená z práce, podala som si žiadosť na predčasný dôchodok. Momentálne mám možnosť sa zamestnať. Je možné po mesiaci zrušiť predčasný dôchodok a ísť na 12 mesiacov do práce ? Veľmi pekne ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ak aj dostaneš predčasný starobný dôchodok, počas zamestnania ti ho nebudú vyplácať, bude pozastavený. Po skončení zamestnania ti PSD prepočítajú. Predčasný dôchodok ti upravia za obdobie práce počas tých 12 mesiacov, podľa príjmu o sumu ADHxOMB za ten odpracovaný rok a ešte ti upravia aj to pôvodné krátenie pri výpočte PSD, teda za každých odpracovaných 30 dní ti zvýšia PSD o 0,5%.

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    ak ti uz prislo rozhodnutie zo socialnej poistovne o priznani predc. star. dochodku, tak statut tohto dochodcu sa uz neda "zrusit". Ak nastupis do zamestnania, stratis narok na vyplatu tohoto dochodku, ale ten statut ti ostava.

    predčasný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.