Zavrieť

Porady

Zamestnavatel mi dal vypoved s odovodnenim zrusenie pracovneho miesta, aku pracu mi moze dat pocas vypovednej lehoty?

Dobry den, po 13 rokoch prace na dobu neurcitu, ked som sa vratila z MD mi dal zamestnavatel vypoved z dovodu zrusenia pracovneho miesta, ale pracovne miesto nebolo zrusene, len premenovane a nadalej tam pracuje ta pani, ktoru som zaucila ja pred odchodom na MD. Ide o pracovne miesto- fakturantka a ta je vo firme len jedna.Vypoved mi dali teraz s tym ze to miesto je zrusene od 30.8.2014 a mne plynie trojmesacna vypovedna lehota do konca novembra .... a posielaju ma na tie 3 mesiace na linku do vyroby....mozu to? alebo mi maju dat nejaku podobnu pracu? Dakujem.
4 komentárov     zbaliť
Chobot A čo máš v pracovnej zmluve? Akú náplň práce?
mili768 Odbyt a fakturacie.
Chobot už napísala ivka70. Môže ti dať len takú prácu, ktorú máš uvedenú v prac .zmluve. Ak takú prácu pre teba nemá, nemôže ťa preradiť na inú pozíciu bez tvojho súhlasu.
mili768 tyka sa to aj pocas vypovednej lehoty, ked zrusil moje pracovne miesto k 30.8.? a este do novembra tam musim byt. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozu ta preradit len na miesto zodpovedajuce tvojej pracovnej zmluve.
    Na ine miesto len v pripade napr. zivelnej katastrofy a pod.

    Takze ak je tvoja prac. zmluva na fakturantku, nemozu ta zaradit do vyroby.
    mili768 dakujem

    Zamestnavatel mi dal vypoved s odovodnenim zrusenie pracovneho miesta, aku pracu mi moze dat pocas vypovednej lehoty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.