Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru dohodou a odstupné - po dlhodobej PN

Poprosim Vás o radu. Mame zamestnanca, ktorý bol dlhodobo na PN, cca 2 roky, počas PN sa stal invalidnym na 50%. Teraz ma ku koncu augusta ukončenu PN a chce požiadať o skončenie prac.pomeru dohodou. Sme ako zamestnavatel povinny odstupne vyplatit? Pozerala som si aj zakonnik prace, konkr.§76 odstupne kde sa uvadzaju len pripady ak je vypoved dana zamestnavatelom a skončenie dohodou na zakl.§63. A §63 som tiez citala a tam je bod 1,pis.c, ak stratil vzhladom na svoj zdrav.stav moznost vykonavat pracu.
Vztahuje sa to na nasho zamestnanca alebo nie?Ďakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na odstupné pri dohode bez uvedenia dôvodu nemá . ALe ak by ste v nej uviedli § 63 odst. 1. písm. c, tak nárok vznikne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikulik Presne takto som to pochopila, ale chcela som si to overit, aby som nespravila nejaku chybu. Dakujem velmi pekne.
    Janiela Susedke odstupné nevyplatili, pretože nepožiadala o odstupné písomne - nepodala žiadosť ohľadom vyplatenia odstupného. Niečo som nepostrehla?
    ivka70 O odstupné sa nežiada, nárok na odstupné zaručuje paragraf podľa ktoreho bola dana vypoved zamestnávateľom, pripadne dohoda z rovnakého dôvodu.
    Janiela sedí vec, ich účtovníčka to susedke takto vysvetlila - ide o veľký obchodný reťazec :-(. Mzdovému účto sa veľmi nevenujem, ale čítala som o odstupnoom v § 76 tuším odstavec 6. Ináč, ivka70, vďaka za radu
      zbaliť

    Skončenie pracovného pomeru dohodou a odstupné - po dlhodobej PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.