Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva pre študenta čo je povinný zamestnávateľ?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ked zamestnám študenta na pracovný pomer na dobu neurčitú aké sú moje povinnosti voči soc. poisťovni a zdravotnej? čo musím každý mesiac riešiť? alebo aké tlačivo treba ked ho idem nahlásiť na soc. a zdr. poisťovnu alebo ako to teda je s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pri zamestnaní študenta je postup rovnaký ako u ostatných.
    SP- prihláška cez RLFO, potom prihláška do ZP(každá poisťovňa má na to tlačivo). Prihlasuješ raz.
    Naposledy upravil Tweety : 28.08.14 at 13:37
    zaneta3211 Ďakujem, a teda mohli by ste mi to upresniť nikdy predtým som nič podobné nerobila tak neviem kedy čo treba ísť nahlásiť prípadne aké tlačivo zaniesť a ako často opakovať či mesačne alebo to stačí raz nahlásiť na začiatku a to je všetko.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    SP, ZP ako píše Tweety
    + ak ešte nemáš zamestnancov (čo asi nie ) tak sa nezabudni registrovať na DÚ ako platiteľ dane z príjmov zo závislej činnosti - viac info máš tu https://www.financnasprava.sk/sk/pod...amestnavatelia

    Ak sa v tom nevyznáš, bolo by lepšie si nájsť účtovníčku/mzdárku, ktorá ti to všetko v termínoch a podľa príslušných zákonov spracuje a odošle.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zaneta3211 Ďakujem pekne za odpoveď, a ked by som šla na soc. poisťovnu a rovno si opýtala tlačivo pre prihlásenie zamestnanca do soc. poisťovne rovnako aj do zdr. poisťovne tak mi ho dajú? Potom by som ho teda vypísala a odovzdať je ho potrebné do 8 dní uzatvorenia zmluvy však? a zmluvu už teda nepredkladám nikomu iba zamestnancovi a zamestnávateľ majú?
    Tweety Tlačivo tam dostaneš ale zamestnaca treba prihlásiť cez RLFO pred začiatkom prác na PZ. Do ZP máš čas aj neskôr.
    avalik zaneta321 so zamestnávania vyplýva veľa povinností, nie je to len o tom, že prídes na nejaký úrad a dajú ti tlačivo - áno dajú, aj na ich internetových stránkach máš info, plus nezabudni na problematiku BOZP a ochranu osobných údajov ... a aj výplatu treba spracovať podľa zákonov, vypísať správne tlačivá a dokumenty, odoslať platby - fakt ťa to vyjde lacnejšie ak si zabezpečíš niekoho cez zmluvu, kto to vie a bude za to aj zodpovedný, pretože úrady vyrubujú pokuty jedna radosť.
      zbaliť

    Pracovná zmluva pre študenta čo je povinný zamestnávateľ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.