Zavrieť

Porady

Prepravné náklady z Čiech sa objavia na riadku 9 a 10 daňového priznania DPH?

Dobrý deň, platca DPH dostal FA od Českého platcu DPH FA na prepravu (ND na ktorý je v záruke, čiže fakturuje iba prepravu)...Keď to samozdaním, má sa to v daňovom priznaní objaviť na riadku 9 a 10 ? Alebo to mám zle? A v KV to bude v B1?

A ešte prosím Táto FA je vystavená v CZ korunách vo výške 2118 KČ (dátum vystavenia a dátum uskutočnenia zdanit.plnenia je 26.08.2014). Faktúru aj (ND som obdržala 28.08.2014 + mám od prepravnej spoločnosti PPD vo výške 78,20 EUR)...Ako toto zaúčtovať? Ešte som nikdy nemala takto faktúru v inej mene než euro...ďakujem krásne...
Naposledy upravil kuravesele : 03.09.14 at 05:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    1. Doprava je v zmysle zákona o DPH službou. Režim DPH je definovaný v § 69. Vo Vašom prípade ide o zdanenie podľa § 69 odst 3 = prenos daňovej povinnosti z ČR do SK. Podľa zverejnených tlačív DPH sa takto prenesená daňová povinnosť (§ 69 odst 3) uvádza na riadkoch 9 a 10 daň. priznania. Ak neodpočítavate DPH cez koeficient potom máte nárok na odpočet v tej istej výške ako je suma na riadku 10. Nárok na odpočet sa potom uplatňuje cez súčtový riadok 21.
    2. Prepočet cudzej meny pre účely DPH: o tom hovorí § 26 = použije sa kurz ECB vyhlásený v deň predchádzajúci dňu vzniku daňovej povinnosti. Vo Vašom prípade kurz CZK/EUR vyhlásený 25.08.2014.
    3. V KV faktúru uvediete v tabuľke B.1.
    4. Úhrada prepravnej spoločnosti: Tu je problém, nakoľko platíte v inej mene a neviem, či existuje dohoda o úhrade v inej ako fakturačnej mene. Doklad od prepravnej spoločnosti o úhrade faktúry musí obsahovať údaje o tom, že prijali 78,20 EUR na úhradu faktúry v menovitej hodnote 2118 CZK. V tom prípade Vám vznikne kurzový rozdiel (to je už iný typ otázky)
    5. Nabudúce skúste rozdeliť otázky
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele ďakujem, ale mám ešte doplňujúcu otázku, keď je to podľa § 69 odst 3 nebude to teda v daňovom priznaní na riadku 11 a 12 a ? iba sa uisťujem...a môžem to normálne samozdaniť však na vstupe a výstupe dph a potom to budem mať aj na riadkoch 19 a 21 ? Je to tak dobre?
    KloferHladny správne, bude to na riadkoch 11 a 12. A v súčtoch na riadkoch 19 a 21.
    kuravesele a do KV môžem dať dátum 26.08.2014 ako dátum dodania služby? aj keď nám to bolo doručené Slovensko až 28.08.2014?
    alicacka Áno správne. Aj my to účtujeme tak. My dávame dátum dodania uvedený na faktúre.
    kuravesele isto to je podľa paragrafu 69 odst. 3 ??? Nie je to pre osobu osobu ktorá je registrovaná podľa par. 7? Lebo my sme riadny platca dph, čo mi potom vychádza, že by to malo byť podľa par. 69 2 a 9 až 12 zákona...na riadku 09,10??? Tak čo je teraz správne?
    KloferHladny § 69 odst 3 - = prenos daňovej povinnosti do tuzemska na "zdaniteľnú osobu" a právnickú osobu registrovanú podľa §7 u služieb dodaných podľa § 15 (miesto dodania) - takže § 69 odst 3
    kuravesele áno ale my nie sme registrovaný podľa par. 7 my sme riadny platcovia DPH...tak? ehm som z toho už mimo
    KloferHladny § 69 odst 3 hovorí, že okrem podnikateľov má povinnosť "samozdaniť" služby aj právnická osoba registrovaná podľa § 7. Čo je zdaniteľná osoba definuje §3. "Riadny platca DPH" = to je zdaniteľná osoba.
    kuravesele Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.


    pletie má tá prvá veta, že KTORÁ NIE JE ZDANITEĽNOU OSOBOU a je registrovaná podľa par. 7 ...mi to príde tak, že ide o osobu ktorá je registrovaná podľa par. 7... asi máme iný myšlienkový pochod...
    Andyke Zle si to vysvetľuješ.
    Vaša firma je zdanit. osobou. Preprava z ČR do SR je službou podľa § 69 ods.3.
    Povinnosť platiť daň vzniká osobám, ktoré sú:
    1. Zdaniteľné osoby
    2. PO, ktoré nie sú zdanit.osoby, ale sú registrované podľa § 7.

    Takže tá preprava sa objaví v DP DPH na r. 11 a 12. (aj na r.19 a 21)
    Podľa § 69 ods.3 odvedieš daň na r. 12 a súčasne aj odpočítaš podľa § 49 (na r.21)
      zbaliť

    Prepravné náklady z Čiech sa objavia na riadku 9 a 10 daňového priznania DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.