Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ mi odmieta preplatiť zdravotnú prehliadku

Chcem sa opýtať, v akom zákone je ustanovenie zamestnávateľa o povinnosti preplácať zdravotnú prehliadku. Zamestnávateľ ma po nástupe po rodičovskej dovolenke poslal na zdravotnú prehliadku, lebo vraj ináč nemôžem vykonávať svoju prácu. V tej správe o zdravot. prehliadke malo byť napísané, že som fyzicky a psychicky schopná vykonávať svoju prácu učiteľky. Zaplatila som 12€, ktoré mi zamestnávateľ odmieta preplatiť, lebo vraj ja chcem pracovať, tak ja si to mám zaplatiť. Za radu vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Jednou zo základných povinností, ktorú musí v zmysle ustanovenia § 6 ods, 1 písm.q) zákona č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci vykonať v záujme zabezpečenia bezpečnostia a ochrany zdravia pri práci , zamestnávateľ vykonať, je zabezpečiť vykonávanie zdravotného dohľadu vrátane lekárskych preventívnych prehliadok vo vzťahu k práci, a to v pravidelných intervaloch s prihliadnutím na charakter práce a na pracovné podmienky na pracovisku, ako aj vtedy, ak o to zamestnanec požiada.

    V odseku 11 § 6 uvedeného zákona je výslovne stanovené, že náklady spojené so zaisťovaním bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný znášať zamestnávateľ; tieto náklady zamestnávateľ nesmie presunúť na zamestnanca.

    http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1005...to-ju-uhradza-
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma lepšie by som to nedala
    vecurka777 Dnes som to ukázala zamestnávateľovi a vraj som si to zle ja vysvetlila. Lebo vraj to žiadna škola neprepláca prehliadky. Len ja som ten zákon zle pochopila. Už neviem ako mám ďalej postupovať.
    ivka70 Oznam mu, ze sa obráti sna Inšpektorát prace s dotazom, kto z vás dvoch si zákon vysvetľuje zle. A aj to urob, požiadajú príslušný Inšpektorát prace o stanovisko.
    Škola je taký istý zamestnávatel ako každý iný, platia pre ňu rovnaké zákony.
    willma presne ako Ti napísala Ivka - zákonník práce a zákon o BOZP platí pre všetkých - teda aj pre školstvo
      zbaliť

    Zamestnávateľ mi odmieta preplatiť zdravotnú prehliadku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.