Zavrieť

Porady

Je možné uviesť v potvrdení o dočasnej pracovnej neschopnosti adresu v zahraničí - EÚ?

Môže lekár do PN-ky zadať adresu práceneschopného v zahraničí? Práceneschopná osoba je zamestnaná aj poistená na Slovensku, partner pracuje v zahraničí, teda tam obaja majú prechodný pobyt, preto otázka, či môže lekár uviesť do PN-ky adresu v zahraničí? Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil matama8 : 06.09.14 at 17:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Napis blizsie podrobnosti, za akeho dovodu, kde je marod zamestnany a pod.

    Ja napr. mam prechodny pobyt, aj ZP v zahranici, na dlhodobej marodke som bola na Slovensku. Nebol s tym ziaden problem. Marodku mi preplacala zahranicna poistovna na moj ucet.
    matama8 Praceneschopná osoba je zamestnaná na Slovensku, prechodný pobyt má v zahraničí, z dôvodu toho, že partner pracuje v zahraničí, preto otázka, či je možné, aby lekár uviedol adresu pobytu počas PN v zahraničí.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja si myslím, žeby nemal byť problém .. ani tuto (novinky) som nič nenašla, čo by tomu bránilo .. ? http://www.socpoist.sk/nove-pravidla...014-ptf/58432s
    - ale kontrola dodržiavania LR môže byť "zaujímavá"
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matama8 Prešla som celú stránku soc. poisťovne a čítala som aj tieto novinky, ale nič konkrétne som nenašla.
    Katy a R - no však .. ale aj tak pamätaj - o liečebnom režime rozhoduje ošetrujúci lekár
    matama8 Áno viem, opýtam sa lekárky.
      zbaliť

    Je možné uviesť v potvrdení o dočasnej pracovnej neschopnosti adresu v zahraničí - EÚ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.