Zavrieť

Porady

invalidny dochodca v statnej sluzbe

Za prve sa ospravedlnujem ak to nepatri do tejto rubriky, ale mam otazocku ohladne toho, ze som invalidny dochodca a chcel by som pracovat v statnej sprave v policajnom zbore presnejsie v kriminalke ci by som mohol ziadat o prijatie do zamestnania? Psychotestami by som presiel uz som ich raz absolvoval a fyzickymi testami v momentalnom zdravotnom stave by som pravdepodobne tiez presiel.
Najviac ma zaujima co musim absolvovat aby som mohol byt kandidatom na post v kriminalke, lebo jedine podmienky kt. som nasiel boli len pre prijatie do PZ a nie do kriminalky ci tam nieje rozdiel?
Za odpoved dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak chceš byť radovým zamestnancom, tak sú to podmienky so PZ.
    Ak by si chcel byť vyšetrovateľom, pozri zákon č. 73/1998 o štátnej sluţbe príslušníkov Policajného zboru ...

    § 34
    Určenie za vyšetrovateľa
    (1) Policajta za vyšetrovateľa určuje minister.
    (2) Za vyšetrovateľa možno určiť policajta, ktorý má vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore právo, bezpečnostné služby alebo v študijnom programe bezpečnostnoprávna ochrana osôb a majetku a ako vyšetrovateľ čakateľ v prípravnej štátnej službe alebo v stálej štátnej službe úspešne vykonal záverečnú
    vyšetrovateľskú skúšku. Záverečná vyšetrovateľská skúška sa nevyžaduje u policajta, ktorý vykonal štátnu záverečnú skúšku z teórie vyšetrovania.
    (3) Minister môže výnimočne určiť za vyšetrovateľa aj policajta, ktorý má iné vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa ako v odbore právo, bezpečnostné služby alebo v študijnom programe bezpečnostnoprávna ochrana osôb a majetku a úspešne vykonal záverečnú vyšetrovateľskú skúšku.
    (4) Dĺžka čakateľskej praxe vyšetrovateľa čakateľa je jeden rok. Výnimku z tejto dĺžky praxe môže udeliť minister len osobám, ktoré majú vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore právo alebo bezpečnostné služby alebo policajtovi, ktorý vykonával skrátené vyšetrovanie v trvaní najmenej tri roky.
    (5) Vyšetrovateľ čakateľ vykonáva čakateľskú prax podľa plánu prípravy čakateľskej praxe.
    (6) Vyšetrovateľ čakateľ môže vykonávať skrátené vyšetrovanie. Vyšetrovateľ čakateľ môže vykonávať aj činnosti vo vyšetrovaní v rozsahu, ktorý ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo.
    (7) Ustanovenia odsekov 5 a 6 sa vzťahujú aj na vyšetrovateľa čakateľa, ktorého čakateľská prax je skrátená podľa odseku 4.
    (8) Čakateľskú prax vykonanú na prokuratúre, na súde alebo v advokácii, skončenú úspešne vykonanou záverečnou skúškou môže minister uznať za čakateľskú prax podľa tohto zákona a za záverečnú vyšetrovateľskú skúšku.
    Naposledy upravil Mária27 : 07.09.14 at 18:18
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j on píše, že chce robiť na kriminálke.....
    Mária27 Ale čo konkrétne? Okrem vyšetrovateľa. kriminálneho spravodajstva a rôznych expertov sú to policajti ... nech si prečíta celý zákon. V prechodných ustanoveniach § 279 je:
    (4) Hodnosti v druhom druhu hodností, ktoré patrili
    policajtom zaradeným v službe kriminálnej polície
    podľa doterajších predpisov, sa považujú za hodnosti
    podľa tohto zákona.

    Zo zákona o policajnom zbore:
    § 4
    (1) Policajný zbor sa člení na službu kriminálnej polície, službu finančnej polície, službu poriadkovej polície, službu dopravnej polície, službu železničnej polície, službu ochrany objektov, službu hraničnej a cudzineckej polície, službu osobitného určenia, službu ochrany určených osôb a inšpekčnú službu; organizačnou súčasťou Policajného zboru je aj útvar kriminalisticko-expertíznych činností, ktorý vykonáva odbornú činnosť a znaleckú činnosť podľa osobitných predpisov.4a)

    pozri aj http://www.minv.sk/?sluzba-kriminalnej-policie-kopia
    lujza.j ved hej všetko sú to policajti...
      zbaliť

    invalidny dochodca v statnej sluzbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.