Zavrieť

Porady

Bonus na dieťa

prosím o radu - zamestnancovi som vyplácala bonus na dieťa, ktoré bude aj ďalej študovať, ale má odklad štúdia na pol roka, od dnes dieťa nastúpilo na polroka do práce v Čechách.
Mám vyplácať bonus, keď je údajne ďalej ako žiačka a skúšky si urobí po polroku?
avalik odklad studia? nie prerusenie? stredna skola?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ziadaj si potvrdenie o navsteve skoly, ktore musi tak ci tak zamestnanec k septembru zaktualizovat. Z toho bude jasne, ci je dieta nadalej studentom alebo nie.

    Samotny pracovny pomer dietata ci uz u nas alebo v zahranici, ak su splnene vsetky podmienky DB, nema vplyv na narok na na DB rodica.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Terezia13 no to je večný problém z touto rodinou, už mi zatajili rôzne iné podstatné veci
    potvrdenie o návšteve školy si samozrejme budem pýtať, len dnes už nastúpila do práce v Čechách, ale to už je môj problém
    vďaka za radu!!!
    kn-alka Ak nemáš potvrdené, či chodí dieťa do školy, nedávaj im mesačne DB - uplatnia si ho dodatočne v ročnom zúčtovaní alebo podaním daňového priznania.
    Terezia13 zatiaľ mám o doterajšom štúdiu, všetko bolo vporiadku, len minulý týždeň mi zahlásili, že ide pracovať do ČR
    ivka70 No aj tak za september musia priniest potvrdenie o navsteve skoly, kym nebudes mat podklad, nevyplacaj nic.
    Terezia13 áno, to som už matke povedala, že mi musí priniesť potvrdenie zo školy
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.