Zavrieť

Porady

Ronyxx A čo by si k tomu potrebovala vedieť? V obci využívame aj tento "druh" aktivačnej činnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahoj ja s tým momentálne mám nie veľmi pozitívne skúsenosti. V dohode je uvedených 20 hodín týždenne odpracovanie, pri 4 týždňovom mesiaci je to celkom fajn 80 hodín ale ak je mesiac dlhší je potrebné odrobiť 5 týždňov, čo som nevedela a stiahli mi peniaze. Nie je uvedené koľko máš maximálne odrobiť a to je podľa mňa balvan celého problému. Dala som tento problém aj tu na poradu tak dúfam, že to niekto bude vedieť lebo ani v zákone sa to neuvádza. Nie je to zlé, človek potrebuje peniaze ale je to nekonečný kolobeh nezamestnanosti, keďže vďaka takýmto projektom nevznikajú normálne pracovné miesta ale iba aktivačný pracovníci. Skúsenosť dobrá to nezískaš, keď budeš sedieť na zadnej časti tela.
    brčko No aj v pracovnom pomere je uvedená mesačná mzda a tá je rovnaká či pracuješ 23 alebo 19dní. Aj ked tam je nárok na čerpanie dovolenky, či tzv. paragrafy, ak ide o prac.pomer.

    ildikoh je offline (nepripojený) ildikoh

    ildikoh
    Je to celkom super ak netreba dochádzať do zamestnania, odmena z upsvar je cca 192 € mesačne a len na 6 mesiacov, spolu za mesiac len 20 hodín, upsvar to sleduje a na základe toho vypláca, dobrovoľnícka činnosť sa nemôže opakovať, ak už niekto bol na dobrovoľníckej cez úrad práce, presnejšie sa dozvieš na stránke upsvar §52a-tam sú presne rozpísané podmienky.

    Aktivačná činnosť formou dobrovoľníckej služby § 52a - má niekto skúsenosti s týmto projektom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.