Zavrieť

Porady

Zamestnanie manzelky vo vlastnej firme - aky sposob je financne najvyhodnejsi?

Zdravim Vas,
potreboval by som radu, aky sposob zamestnania manzelky v mojej firme by bol najvyhodnejsi, aby predstavoval co najmensie financne zatazenie, napr. co najnizsie odvody.
Momentalne je evidovana na UP, pobera davku v nezamestnanosti...
Viem, ze ju mozem zamestnat aj pocas evidencie, pricom je limitovana max moznym prijmom - na dohodu.
Je moznost ziskania nejakej dotacie od statu po 3 mesiacoch evidencie (ma 40r) ?
Dakujem vopred za rady.

PS: Nepodarilo sa mi uz opravit zadanie temy, malo byt "vo vlastnej firme"
Naposledy upravil Dav : 20.09.14 at 03:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Momentálne je stav taký, že buď musí mať do 29 rokov, aby dostal podnikateľ úľavu na odvodoch za zamestnanca alebo musí byť dlhodobo nezamestnaná, teda nad 12 mesiacov....teda ak chceš, aby ti pomáhala, rieš to zatiaľ dohodou o pracovnej činnosti.
    Angelin Vdaka a v akej vyske som povinny za nu platit odvody, do SP aj ZP? Kolko to vychadza % z hrubej mzdy?
    Angelin Este by ma zaujimalo, ked zamestnam manzelku vo svojej firme, ci uz na dohodu alebo standardne na PZ, ake ostatne povinnosti zo zakona musim splnit? Niekde som sa docital, ze skolenie BOZP, potom PZS - pracovnu zdravotnu sluzbu, cize zdravotny dohlad...
    Co to vsetko obnasa? Vedeli by mi to niekto v skratke zhrnut? Pripadne aj ostatne nalezitosti spojene so zamestnanim 1 zamestnanca, ktr. je rodinny prislusnik.
    Podotykam, som SZCO, nie som platca DPH.
    Vdaka vopred.

    Zamestnanie manzelky vo vlastnej firme - aky sposob je financne najvyhodnejsi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.