Zavrieť

Porady

vrátenie peňazí po reklamácii

Prosím o radu, ako správne zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve (neplatiteľ DPH): minulý rok v októbri sme kúpili myš k počítaču. Tento rok sa pokazila, dali sme ju reklamovať a vrátili nám peniaze. Účovný doklad - bloček o zakúpení - nám teraz chýba v minuloročnom účtovníctve máme nový bloček z tohto roku - dobropis. Čo s tým? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana V.
    Prosím o radu, ako správne zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve (neplatiteľ DPH): minulý rok v októbri sme kúpili myš k počítaču. Tento rok sa pokazila, dali sme ju reklamovať a vrátili nám peniaze. Účovný doklad - bloček o zakúpení - nám teraz chýba v minuloročnom účtovníctve máme nový bloček z tohto roku - dobropis. Čo s tým? Vďaka.
    Prečo ste bloček z nákupu nedali do účtovníctva minulého roku? Teraz to nemáte v nákladoch. Ako si dáte dobropis?ak nemáte k tomu pôvodný doklad.? Ak v účtovníctve nie je pôvodný doklad, nedáte doň ani dobropis.

    Jana V. je offline (nepripojený) Jana V.

    Jana V.
    Bloček o kúpe bol v minulom roku v účtovníctve, ale kvôli reklamácii sme ho museli vybrať. A teraz nám dali len bloček o vrátení peňazí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana V.
    Bloček o kúpe bol v minulom roku v účtovníctve, ale kvôli reklamácii sme ho museli vybrať. A teraz nám dali len bloček o vrátení peňazí.
    Ide o to, či výdavok za blok bol zahrnutý vo výdavkoch účtovného obdobia. Ak bol , zaevidujete v účtovníctve aj dobropis-vrátenie peňazí.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Jana V.
    Bloček o kúpe bol v minulom roku v účtovníctve, ale kvôli reklamácii sme ho museli vybrať. A teraz nám dali len bloček o vrátení peňazí.
    Chcelo to urobiť si aspoň kópiu pred vrátením originálu a nechať si na ňu u predajcu potvrdiť prevzatie originálu . Osobne originál nikdy nevrátim predajcovi.

    Jana V. je offline (nepripojený) Jana V.

    Jana V.
    Minulý rok to samozrejme bolo v prevádzkovej réžii a kratkodobom majetku. Ale tento rok si ako zaúčtujem ten dobropis? A do minuloročného účtovníctva si dám poznámku, že tento rok je dobropis?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana V.
    Minulý rok to samozrejme bolo v prevádzkovej réžii a kratkodobom majetku. Ale tento rok si ako zaúčtujem ten dobropis? A do minuloročného účtovníctva si dám poznámku, že tento rok je dobropis?
    Môžeš si to tam poznačiť, dobropis v roku 2006 si zaúčtuješ do príjmov OVD.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Dobrý večer.Asi nie som celkom v téme,ale som zvedavý na vaše názory.
    Minulý rok v máji som kúpil v jednej predajni v Bratislave merací prístroj-platba kartou.Po príchode domov pozerám-na pokladničnom bločku suma sedela s cenou tovaru a na bločku z terminálu bola suma o desať eur vyššia.Samozrejme z účtu mi odišla táto suma.Napísal som mail predajcovi a ten mi prisľúbil-mal som ofotiť bločky a naspäť poslať-vrátenie peňazí.Alebo sa mám staviť osobne.Do Bratislavy som cestu nemal-ofotil som bločky a poslal.Peniaze nechodili a časom sa na to zabudlo.
    Nedávno som chystal bločky učtovníčke -kvôli daňovému-a spomenul som si na tento rozdiel-pretože som mal zrovna cestu do Bratislavy spýtal som sa na toto v predajni a bolo mi povedané,že je to už pasé,lebo minulý rok je už uzavretý.
    Nejde mi ani tak o tých desať eur ako o princíp či je to v poriadku-predavač mi to jednoducho chrstol do tváre .Čo vy na to?
    Ďakujem.

    vrátenie peňazí po reklamácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.