Zavrieť

Porady

r.25 v DP

prosím pomôžte niekto
Robím DP za IQ, mala som tam nejaké dobropisy /prijaté/, tie mi však nevstúpili do DP na r. 25, nevie mi niekto povedať, kde môžem mať chybu?Lýdia
Usporiadat
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka
prosím pomôžte niekto
Robím DP za IQ, mala som tam nejaké dobropisy /prijaté/, tie mi však nevstúpili do DP na r. 25, nevie mi niekto povedať, kde môžem mať chybu?Lýdia
Vlastne ked robim DP za IQ a tieto dobropisy som prijala v tomto Q, tak do r.25 nevstupujú?
Prosím, potvrdte mi to niekto
Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aký máš soft?, to je otázka skôr spracovania. Možno si dala rovnaký typ DPH ako pre prijaté faktúry, program to nerozozná.
Dbp. môžu byť za minulé obdobie, a patria potom na r.25.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Lida
aký máš soft?, to je otázka skôr spracovania. Možno si dala rovnaký typ DPH ako pre prijaté faktúry, program to nerozozná.
Dbp. môžu byť za minulé obdobie, a patria potom na r.25.
Mam MRP DOS, fa sú z minulého obdobia ale vystavené a došlé sú v tomto Q.
Ďakujem
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

lydinka
Vlastne ked robim DP za IQ a tieto dobropisy som prijala v tomto Q, tak do r.25 nevstupujú?
Prosím, potvrdte mi to niekto
Ďakujem
DP a TP, ktorymi opravujete dan podla §53 (vstupne Fa/ idu na r. 25 v zd. obdobi v ktorom ste ich obdrzali. To, ze vam nejdu tam kde chcete, bude asi problem vasho zadania do SW.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

ALBO
DP a TP, ktorymi opravujete dan podla §53 (vstupne Fa/ idu na r. 25 v zd. obdobi v ktorom ste ich obdrzali. To, ze vam nejdu tam kde chcete, bude asi problem vasho zadania do SW.
Zadala som danovú skup. typ A, fa som nahodila ako prijatú fa s mínusom. V knihe danových dokladov všetky tieto dobropisy mám, so znamienkom+.
Neviem kde je problém
Ď
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
viem že v MRP sa okrem toho zadavania s minusom dava ešte k=od DPH.
Ja som viela v MRP kody (bol to win) napr. 10, 11, 13, atd. Každý k=od patrí k inému riadku na DP. Ak to neprepisuješ, tak ti to automaticky ťahá kod podľa predchádzajúcej faktúry a hádže to na rovnaký riadok.
Z toho dôvodu mi bol MRP vždy nesympatický.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Lida
viem že v MRP sa okrem toho zadavania s minusom dava ešte k=od DPH.
Ja som viela v MRP kody (bol to win) napr. 10, 11, 13, atd. Každý k=od patrí k inému riadku na DP. Ak to neprepisuješ, tak ti to automaticky ťahá kod podľa predchádzajúcej faktúry a hádže to na rovnaký riadok.
Z toho dôvodu mi bol MRP vždy nesympatický.
Ked si dám výstupy tržby+pohľadávky a náklady+záväzky tak mi sumy sedia so sumami v DP, len to nemám na riadku 25. Bude to veľký problém?
Ď
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja som práve zistila, že to mám rovnako... Odovzdané... Na sume to nič nemení, len na riadku.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Marianna01
Ja som práve zistila, že to mám rovnako... Odovzdané... Na sume to nič nemení, len na riadku.
No ja to odovydané ešte nemám, ale už by som spala a neviem čo s tým.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja si myslím, že do r. 25 idú len dobropisy z iného členského štátu - § 53 v súvislosti s § 25 zákona o DPH. Tuzemské bežne dávam do r. 14. keďže ich mám v knihe došlých faktúr so znamienkom mínus.

Takže toto všetko som si mohla len nesprávne myslieť - po prečítaní príspevku č. 20 od Janky to nie je pravda a nenechajte sa pri prípadnom čítaní pomýliť.
Naposledy upravil abel : 25.04.06 at 18:30
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak máte vyslednú DP vyčíslenú správne, tak sa mrkni na tie kódy. Kódy sú na to, aby program vedel, čo na ktorý riadok má dať.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

abel
Ja si myslím, že do r. 25 idú len dobropisy z iného členského štátu - § 53

ˇAno, áno, áno ..."pri dodaní tovaru al. služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štutú..."

Ano, je to tak, za toto máš u mňa bod! Super, ja som si to vôbec neuvedomila, je neskorá nočná hodina, tak iba čumím ako puk do zákona a nič mi to nehovorí. Jáj,odteraz si môj obľúbený poraďák . Preto som ja bola taká zarazená, lebo mi to furt vychádzalo, že je to pri dodaní tovaru... to nadobudnutie som tam neregistrovala, lebo som taký prípad ešte nemala. No a teraz mi odtiaľ vypadol aj ten členský štát, bodaj ho porazilo! Fujha, hneď sa mi pôjde lepšie spať...
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Lida
ak máte vyslednú DP vyčíslenú správne, tak sa mrkni na tie kódy. Kódy sú na to, aby program vedel, čo na ktorý riadok má dať.
Môže to byť: ROZDIEL V ZAKLADE DANECA V DANI PO OPRAVE PODLA §25 odst. 1až3 zákona - plný nárok na odpočet tuzemsko?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Marianna01
ˇAno, áno, áno ..."pri dodaní tovaru al. služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štutú..."

Ano, je to tak, za toto máš u mňa bod! Super, ja som si to vôbec neuvedomila, je neskorá nočná hodina, tak iba čumím ako puk do zákona a nič mi to nehovorí. Jáj,odteraz si môj obľúbený poraďák . Preto som ja bola taká zarazená, lebo mi to furt vychádzalo, že je to pri dodaní tovaru... to nadobudnutie som tam neregistrovala, lebo som taký prípad ešte nemala. No a teraz mi odtiaľ vypadol aj ten členský štát, bodaj ho porazilo! Fujha, hneď sa mi pôjde lepšie spať...
OK, ešte raz - teda to NEVSTUPUJE na r. 25?
Sumy pri výstupoch súhlasia
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Nie, nevstupuje. Dobré nervy na noc, čo?

POZOR! TOTO NIE JE SPRÁVNE.
Čítajte nasledujúce príspevky...
Naposledy upravil Marianna01 : 25.04.06 at 17:48
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Marianna01
Nie, nevstupuje. Dobré nervy na noc, čo?
TI POVIEM, abel ma bodik. A teba som zbytočne vystresovala
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

abel
Ja si myslím, že do r. 25 idú len dobropisy z iného členského štátu - § 53 v súvislosti s § 25 zákona o DPH. Tuzemské bežne dávam do r. 14. keďže ich mám v knihe došlých faktúr so znamienkom mínus.
aj mne to takto vychadza
podla § 22, odsek 4

tretia moja oprava behom troch dni ... asi budem musiet vzdy rano skoro prist (tak okolo pol piatej) ... aby som tie kazdodenne chyby robila vtedy, ked ich precita minimum ludi
Naposledy upravil ayya : 25.04.06 at 09:21
0 0
Žanet Žanet

Žanet je offline (nepripojený) Žanet

lydinka
prosím pomôžte niekto
Robím DP za IQ, mala som tam nejaké dobropisy /prijaté/, tie mi však nevstúpili do DP na r. 25, nevie mi niekto povedať, kde môžem mať chybu?Lýdia
pre istotu skús pozrieť poradu MRP určite to tam rozoberali
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
abel
Ja si myslím, že do r. 25 idú len dobropisy z iného členského štátu - § 53 v súvislosti s § 25 zákona o DPH. Tuzemské bežne dávam do r. 14. keďže ich mám v knihe došlých faktúr so znamienkom mínus.
Marianna01
Ano, áno, áno ..."pri dodaní tovaru al. služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štutú..."
No mne to tak veru nevychádza .-)

Na riadku 25 daňového priznania sa uvádza oprava odpočítanej dane a to v prípade:
- opravy výšky odpočítanej dane pri prijatí dodávky tovaru alebo služby v tuzemsku,
- pri oprave výšky odpočítanej dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu,
- oprava odpočítanej dane pri dovoze ak colný orgán vrátil daň,
- oprava odpočítanej dane pri krádeži tovaru, pri ktorom bola daň odpočítaná.

Oprava odpočítanej dane sa uvádza znamienkom plus alebo mínus podľa jej charakteru.

Takže všetky opravy odpočítanej dane z titulu opravy základu dane podľa § 25 uvádzané v texte vchádzajú na riadok 25 daňového priznania. Uvádzanie tuzemských dobropisov na riadku 14 DP nie je správne.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

No už som takto pozerala , na čom sa ľudia nezhodnú... 100% som presvedčená, že je to tak, ako píše Janka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať