Zavrieť

Porady

ERP + sluzba

Dobry den, cital som zakon o registracnej pokladne ale nie je mi celkom zrejme moj pripad. Realizujem cistiace prace/tepovanie u zakaznika. Do teraz som vystavoval fakturu z uctovneho software + PPD. Od teraz ked vystavim fakturu napr. na 30 eur musim prilozit doklad z ERP? Teda faktura mi uz nebude postacovat a budem si musiet zaobstarat pokladnu?
Dakujem Vam za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    a čítal si aj toto? https://www.financnasprava.sk/sk/pod...pouzivanie-ERP prečítaj si časť Čo sa rozumie pod pojmom tovar a služba, a v tabuľke sa píše :

    96.01 Pranie a chemické čistenie textilných a kožušinových výrobkov okrem požičiavania bielizne, pracovných odevov, vecí súvisiacich s práčovňou, dodávky plienok a poskytovania pracích a čistiacich služieb u zákazníka
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Romanko999 Presne toto som cital ale nebol som si isty ci som to pochopil spravne. Teda zakon o ERP sa na mna nevztahuje a mozem vystavovat fakturu, kde je uvedene sposob uhrady hotovost? Teda mozem aj nadalej prikladat PPD?
    Žabinka áno..
    Romanko999 Este mam jednu otazku toto sa bude vztahovat aj od 01.01.2015 alebo tam u vsetci musime mat Registracnu pokladnu?
    Žabinka pozri si http://www.podnikajte.sk/dane-a-ucto...ica-2015.xhtml
    na tvoju činnosť nie je žiadna zmena..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.