Zavrieť

Porady

predaj webstránky

Planujem predat zabehnuty portal aj s domenou. Ako by mal prebiehat predaj? Vytvorit kupnu zmluvu, alebo zmluvu o dielo (predavam v podstate dielo, ktore som pred par rokmi sam vytvaral)? Som nepodnikatel, mozno by sa dalo s kupujucim dohodnut aj bez zmluvy, ale ja to radsej chcem mat na papieri, lebo sa nejedna o maly peniaz.

Co by ste odporucali, ako postupovat? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    prevod priemyselnych prav /loga, tlacitka,know-how, barevna schema predpokladam ze si to kreslil a vymyslel sam, a ak nie tak si to vyries ty najprv/ a nevyhradnych licencii k dielu, a k volne dosutopnym obrazkom, dokaz ze su naozaj royalty free aj pre komercne ucely . Priamo autorsky zakon a zmluvu o dielo nemozes pouzit podla mna lebo si to robil "svojvolne" a nie podla zadania objednavatela, jedine ked urobis zmeny tak tam daj aj zmluvu o dielo pre upravy resp. dohoda/faktura/prac. zmluva. Z prevodu prav sa neplatia odvody , ale jednoznacne treba urcit ze aka suma je za prevod prav a ake na dielo. Najdi si pravnika na autorske pravo ak sa nejedna len o centy. A naozaj pozor na kopirovane, zgoogle tahanych, z fotobank dowloadnutych veci daj si Reverse Image Search v googli a potom aj TinEye.com je dobre pouzit
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan dakujem..ono jedna sa o inzertny portal, ktory som vytvoril povodne pre seba a uz niekolko rokov prevadzkujem a teraz som sa ho rozhodol predat... Zaujemcov uz je vela, nasiel som niekde na webe podobny pripad a tam to riesili normalnou kupno-predajnou zmluvou, pripadne aj zmluva o prevode vlastnictva domeny. Ak este vie niekto poradit, budem vdacny...
    kobolcs zmluva o prevode domeny = zmluva o prevode prav, ale tym predas len nieco.sk . a vobec tam nemusi byt nic.
    Wotan jj, to chapem... tu domenu v podstate ani nemusim riesit.. ta sa len oficialne prevedie na ineho vlastnika cez SK-NIC. To vlastne dam zdarma k tomu webu, takze budem riesit len predaj obsahu webu. A to by som snad sformuloval do kupnopredajnej zmluvy. Napr. som uz neraz kupoval cez web nejaky software, co niekto vytvoril, a proste som poslal peniaze a poslali mi program.. ziadne zmluvy sa neriesili... je to podobne ako software, su to naprogramovane subory, ktore tvoria web... zmluvu chcem len z toho dovodu, aby obe strany mali istotu, ze dostanu to co maju - ja peniaze a druha strana web, inak zmluvu vobec nepotrebujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.