Zavrieť

Porady

odkedy povinný mesačný plátca

Už sa tu toho popísalo dosť ohľadom zmeny z Q. na mesačného plátcu na DPH. Chcem sa iba uisťiť, či Usmerneniu dobre rozumiem .
Firma prekročí obrat za 12 mesiacov 100 tis. v 11/2014.
Znamená to, že december je mesiac, v ktorom prestal plniť podmienku obratu a v tomto prípade uzatvorí celý 4.Q.2014 a od januára 2015 sa stáva mesačným plátcom DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mesačným sa stáva už v decembri.

    §77
    (1) Zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac okrem odseku 2.

    (3) Ak sa platiteľ rozhodne pre zdaňovacie obdobie kalendárny štvrťrok podľa odseku 2, je povinný oznámiť túto zmenu daňovému úradu do 25 dní od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom sa splnili podmienky podľa odseku 2. Zmena zdaňovacieho obdobia na kalendárny štvrťrok môže nastať len k prvému dňu kalendárneho štvrťroka nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom platiteľ splnil podmienky podľa odseku 2. Ak v priebehu zdaňovacieho obdobia platiteľ prestane plniť podmienky podľa odseku 2, končí sa prebiehajúce zdaňovacie obdobie posledným dňom kalendárneho mesiaca, v ktorom podmienky prestal plniť.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    šromo Ďakujem, Tweety,
    znamená to že v decembri podám DP DPH za 4.Q.2014(október+november) a v januári 2015 mesačné DP DPH za 12/2014, áno ?
    Tweety aj kvartálny aj mesačný v januári.
    šromo mockrát ďakujem
    Tweety rada som pomohla
    JAJA11 podáva sa len kvartálny za 4.Q a až v o februári za január .....
      zbaliť

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    tweety, chcela by som ťa upozorniť, že nemáš pravdu, čo sa týka zmeny na mesačného platcu DPH. Závisí to do toho, či štvrťročný platca DPH bol platcom DPH aj k 01.10.2012. Overovala som si to aj na FS a tam mi potvrdili, že si pamätám dobre informáciu zo školenia. Takýto platiteľ postupuje tak ako som to doplnila ja v mojej otázke mesačný platca DPH
    šromo ďakujem. Tiež som si to overovala telefonicky na finančnej správe aj na daňovom úrade. Potvrdili mi to isté, čo píše JAJA11.
    Vďaka

    odkedy povinný mesačný plátca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.