Zavrieť

Porady

Je možné vrátiť dph pri nákupe cez internet z mimoEU?

Dobrý deň, prosim Vás, keď si kupujem tovar cez internetový obchod napr. z Japonska, pošta mi vyrúbi dph prípadne + clo ... je možné v Japonsku žiadať o vrátenie tohoto dph? Prečo / ako je možné, že za jeden tovar platím 2xDPH ??? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    Žiadosť o vrátenie DPH je možné podať iba v členskom štáte Európskej únie (§55f, §2)

    Či a aké dane Japonsko vracia neviem odpovedať ale na nete som nasiel tento link:
    http://www.taxbackslovakia.sk/dalsie-krajiny/

    Možné to je preto že japonská DPH nesúvisí s mechanizmom DPH v EU a je súčasťou základu dane.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    clovekx Ďakujem, ale ... čo ja z toho ako fyzická osoba mam? v rámci EU dph na colnici neplatím a pri nákupe zo štátov, v ktorých "DPH nesúvisí s mechanizmom DPH v EU" to so mnou zrazu súvisí a musím zaplatiť dph štátu, ktorý s touto transakciou / tovarom má aký relevantný vzťah?

    Nie je toto v podstate pokuta za to, že som si dovolil kúpiť niečo mimo EU? :-(
    Mishok No veď nato je clo... aby daňovo zaťažil vonkajších dodávateľov a tak zvýhodnil domácich (aj keď ekonomický efekt je rozporuplný). Na tomto vznikla povodna eu ako spoločný hospodársky priestor bez cla
    clovekx clo je jedna vec, budiž ... ale, neviem, ja teda nie som žiadny ekonomický borec, ako je možné zaťažiť jeden tovar 2x DPH? kde je tu tá pridaná hodnota za ktorú platím daň tomuto štátu? je to proste obyčajný trest, výpalné alebo ja neviem ako to nazvať, ale nie "daň z pridanej hodnoty" !
    Mishok Možné to je aj v rámci EU...
    pridaná hodnota bude CLO
    keď sa vám toto nepáči tak odporúčam nezaoberať sa daňami lebo pridete o nervy

    tu mate nieco na dlhe zimne vecery
    http://www.hayek.sk/wp-content/uploa...edne_lekci.pdf
    clovekx máte pravdu. nám ekonomickým analfabetom zostáva len platiť a zlostiť sa nad pivom. Keď si naštudujem váš link budem síce stále platiť rovnako, ale budem tomu rozumieť :-)

    asi to začnem brať pozitívne, ako podporu cestovnému ruchu, každé takéto výpalné treba brať ako možný odpis z nákladov na cestu do danej krajiny.
      zbaliť

    aVennGeer je offline (nepripojený) aVennGeer

    aVennGeer
    Pokiaľ viem, tak máš nárok len na vrátenie DPH zaplatenej na Slovensku ak si platcom DPH
    Mishok 11.11.14 09:47 odstránil(a) z Porady

    Je možné vrátiť dph pri nákupe cez internet z mimoEU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.