Zavrieť

Porady

Účtovanie fa z Číny, DPH, clo..

Prosím poradiť. Mám fa z Číny za tovar , poslanú mailom, s dátumom 28.10.2014. Hodnota na fa 2736 USD. A teraz sa od rána motám po internete, čo s ňou.. Tovar príde pravdepodobne až v 1/2015. Úhrada bola 28.10.2014, v sume 2175,57€, bankový kurz 1,2576.
Mám túto faktúru považovať za predfaktúru, a zatiaľ budem účtovať len o platbe preddavku 314/221 v sume odpísanej z účtu v €, kurzový zisk/stratu zatiaľ neriešim? A následne, keď príde tovar, budem účtovať 504/321, preúčtovanie zálohy 321/314, tu už samozrejme vznikne kurzový zisk/strata, a DPH a clo podľa vymerania colnice.
Uvažujem správne?? Ďakujem.
Naposledy upravil Žabinka : 12.11.14 at 10:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zatiaľ by som to nechala na zálohe. AK príde tovar v tomto roku, potom by som to preúčtovala tam, kam to patrí.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka Majka, asi to tak urobím, ďakujem.. Ja totiž ešte ani neviem, kam to príde.. Takže ohľadom DPH sa ešte trošku potrápim podľa konkrétnej situácie..
    Tweety Dph zatiaľ neriešiš, to budeš až na základe faktúry z colnice. Dp vzniká až dodaním tovaru.
    Žabinka áno, vďaka..
    Tweety rada som Ti pomohla aj ja ďakujem
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Súhlasím s Tweety....túto faktúru ber iba ako zálohu.... Keď príde tovar, musíš aj tak urobiť preclenie...na základe JCD vlastne bude známy i dátum dodania tovaru.... Ak Ti nepošlú konečnú faktúru, tak kópiu FA nechaj ako "zálohovú fa" a "originál z mailu" budeš brať ako faktúru konečnú....

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Ahoj, ja mám tiež takýto prípad (nie jeden) a rozmýšľala som, že to budem účtovať cez tovar na ceste. Z Číny už žiadna faktúra nepríde.

    Účtovanie fa z Číny, DPH, clo..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.