Zavrieť

Porady

chyba v dodatočnom kontrolnom výkaze a jej oprava

Dobrý deň, prosím o pomoc pri oprave dodatočného kontrolného výkazu. Pri kontrole som zistila, že v odoslanom kontrolnom výkaze mám nesprávne uvedené DIČ partnera v oddiele B2. Vyhotovila som dodatočný kontrolný výkaz, ktorým som chcela chybné doklady opraviť, avšak namiesto oddielu B2 som všetky opravy uviedla v oddieli B1 a teraz som dostala výzvu z DU, že doklady, ktoré som opravovala v pôvodnom KV neexistujú. Potrebujem poradiť, akým spôsobom mám opraviť chybu. Keď nad tým uvažujem, mala by som vystornovať správne zadané doklady v dodatočnom KV v oddiele B1 a zadať ich do oddielu B2 a taktiež vystornovať nesprávne zadané údaje v riadnom kontrolnom výkaze v oddieli B2 a doklady, ktoré sú uvedené ako neexistujúce nebrať do úvahy, nakoľko tieto nespracovalo. Za pomoc dakujem
3 komentárov     zbaliť
marjankaj Opýtaj sa Kažimíra.
jaanna ja by som bola radšej. keby mi vedel poradiť niekto z poradakov
marjankaj No tvoj správca ti asi najlepšie poradí. Zavolaj mu, alebo tam zájdi. Aby si to neopravovala do aleluja. Myslím, že aj oni majú z toho hokej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    podáš ďaľší opravný výkaz, kde v B1 dáš opravu na doklady so znamienkom 1-zrušenie záznamu
    a v B2 dáš opravu 1-zrušenie záznamu (zlé dič) a hnad na to kód 2-nový záznam (opravené dič)
    jaanna Už mám aj odpoveď z finančnej správy, prikladám ju:

    Dobrý deň,

    ďakujeme, že ste sa obrátili na technickú podporu.

    Je potrebné podať správne vyplnený dodatočný KV, v ktorom vyplníte iba riadky, zle vyplnené v riadnom KV. Tzn. Vyplníte nesprávny údaj / tak ako v riadnom KV/ s uvedením kódu opravy č.1 a následne pridaním strany v tom istom riadku zadáte správny údaj s kódom opravy č. 2.


    1001 – Neexistujúce IČ DPH dodávateľa
    1002 - Neexistujúce IČ DPH odberateľa

    Platiteľ v podanom KV alebo v podanom opravnom KV uviedol v niektorej z jednotlivých častí KV – A.1., A.2., C.1., B.1., B.2., C.2. IČ DPH dodávateľa alebo odberateľa, ktoré neexistuje.
    Dobrý deň

    v riadnom kontrolnom výkaze som mala chybu v IČ DPH ,konkrétne SKSK..potom číslo

    Urobila som dodatočné DP, kód chybe 1 ..tam som chcela dopísať, to zlé pôvodné IČ DPH

    kód chyby 2..správne.

    Avšak keď to chcem poslať, nedá sa mi to, a vypisuje mi že formulár obsahuje validačné chyby.

    Neviete kde robím chybu?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik Otazky sa nezadavaju do odpovede, dole na stranke mas etiketu porady
    Ivana Halajová Ospravedlňujem sa, písala som to v rýchlosti. Neviete mi poradiť, kde môžem robiť chyby? Už som si prečítala celý postup a mala by som to robiť správne, ale nechce mi DP podať EZ-ou
    Ivana Halajová Ak bude niekto riešiť podobnú situáciu...treba si KV urobiť ručne, ja som si ho vygenerovala z omegy. Potom sa dá dopísať aj chybné IČ DPH
      zbaliť

    chyba v dodatočnom kontrolnom výkaze a jej oprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.