Zavrieť

Porady

Potrebujeme kúpiť "dom" na účely ofset.tlačiarne a graf.štúdia.Máme 30 rokov.Odpis bude 40 rokov? Ďakujeme

Existuje spôsob, ako nehnuteľnosť odpíšeme skôr? 40 rokov je absolútne neprijateľné (doodpisuje sa budova keď budeme mať po 70tke) a nájmy sú už extrémne drahé na takéto priestory (tento zákon hrá do karát firmám/ľuďom, ktorí nehnuteľnosti už vlastnia!). Poraďte nám prosím. Ďakujeme
Mila123 a nebudete vôbec rekonštruovať??? určite áno, a aj tí, ktorí už vlastnia nehnuteľnosti určite sa nájde aspoň jeden, kt. bude rekonštruovať a rekonštrukciu zaradí a bude ju tiež dlho odpisovať....v tomto prípade tvoje tvrdenie nemá opodstatnenie....
Saurinne ja som sa nepýtala na rekonštrukciu, ale na dobu odpisu a možnosti jej zníženia. keď niekto investuje vlastné prostriedky do podnikania, čaká, že si ich môže aspoň odpísať... s rekonštrukciou to nič nemá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Pozri sa na to inak. Ak zavrieš búdu v 60-tke tak Ti neodpísaná ostane asi štvrtina, lenže tú búdu za koľkosi predáš a do príjmu sa Ti zaráta len hodnota nad zostatkovú cenu. Takže je to v podstate jedno.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Zrejme im to jedno nie je. Ak to predajú, tak im zostane prd.
    lubko6394 Čo ja viem aké budú ceny ? Dnes investujú 100 000 Eur, ostane neodpísaných 25 000 a predá minimálne za 50 000 ( pesimistický variant). Po predaji zdaní 25 000, takže v reále mu ostane zdanených 45 000.
    marjankaj No ja si počkám, čo zase "vypotí" zadávateľ.
    Saurinne Ďakujem za pomoc, s daňovým poradcom sme situáciu veľmi jednoducho vyriešili.
    fortunka Ako ste to vyriesili?
    marjankaj Veď píše že veľmi jednoducho.
      zbaliť
    marjankaj Navyše zákon neukladá povinnosť uplatňovať odpisy. Teda nemusíš odpisovať vôbec.
    Saurinne ehm...aký by potom malo zmysel kupovať budovu za účelom podnikania, keď by sa nedávala do nálkadov?

    Potrebujeme kúpiť "dom" na účely ofset.tlačiarne a graf.štúdia.Máme 30 rokov.Odpis bude 40 rokov? Ďakujeme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.