Zavrieť

Porady

Aka pokuta / postihy za fakturu dodanu do zahranicia prijemovci bez IC DPH?

Chcel by som sa spytat aka je pokuta, postih pokial som fakturoval za sluzby do zahranicia (CZ), ked prijemca nie je zaregistrovany pre DPH v jeho krajine? Ma len IC.
Ja som zivnostnik, neplatca DPH, zaregistrovany podla § 7a o DPH.

On mi tvrdi ze mu uctovnicka hovorila ze v pohode moze prijimat faktury a pod.

Nebude tiez problem pri vyplnani suhrneho vykazu?

Dakujem za odpovede.
Naposledy upravil Dav : 19.11.14 at 10:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    § 6h
    Osoba povinná k dani se sídlem nebo provozovnou v tuzemsku, která není plátcem, je identifikovanou osobou ode dne přijetí zdanitelného plnění s místem plnění v tuzemsku od osoby neusazené v tuzemsku, pokud se jedná o
    a) poskytnutí služby,
    b) dodání zboží s instalací nebo montáží, nebo
    c) dodání zboží soustavami nebo sítěmi.

    U nich je automaticky registrovaný pri prijatí takejto služby, u nás by bolo potrebné sa pred prijatím registrovať.

    Platí to však pri službách kde sa určí dodanie podľa §15 nášho zákona o DPH. to znemená ze miesto dodania je v clenskom state
    Naposledy upravil Mishok : 19.11.14 at 14:56
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Tak to som zvedavý ako sa to dá overiť na drsr.
    Mishok Mne zas nie je jasné čo napísať do faktúry a súhrného výkazu... Mimochodom podľa ich §29 osd (3) Daňový doklad nemusí obsahovat tyto údaje:
    a) daňové identifikační číslo osoby, pro kterou se plnění uskutečňuje, není-li jí přiděleno,
    marjankaj No šak to som sa pýtal aj ja. Česi síce pred IČ dajú CZ a majú to naše IČDPH. Ale ako sa to dostane do zoznamov na drsr? Veď vymýšľať si to nebudem.
    Mishok § 97 Registrace identifikované osoby
    Identifikovaná osoba je povinna podat přihlášku k registraci do 15 dnů ode dne, ve kterém se stala identifikovanou osobou.

    Čiže registrovať sa musia... v lehote na vyhotovenie faktúry... u nás musí byť registrovaný pred dodaním...

    § 98 Zveřejnění údajů z registru plátců a identifikovaných osob
    Správce daně zveřejní způsobem umožňujícím dálkový přístup údaje z registru plátců a identifikovaných osob, a to
    a) daňové identifikační číslo plátce nebo identifikované osoby,
    b) obchodní firmu nebo jméno a příjmení, popřípadě název, dodatek ke jménu a příjmení nebo názvu,
    c) sídlo plátce nebo identifikované osoby a
    d) číslo účtu určené v přihlášce k registraci plátce ke zveřejnění nebo údaj, že žádné takové číslo účtu nebylo určeno.
    lj123 Pisal som aj na superfaktura.sk , dostal som takuto odpoved:
    To, či si český odberateľ splnil svoje povinnosti v ČR nemá - v tomto prípade - vplyv na Vaše povinnosti. Faktúru vystavte a zašlite; ak odberateľ neposkytol IČ DPH, miesto dodania je v SR a dodávku služby do súhrnného výkazu neuvádzate. Ak však o české IČ DPH požiadal a Vám ho oznámi niekedy neskôr, uvediete dodávku do súhrnného výkazu neskôr (tj vec komunikácie).
    Mishok Vy faktúru musíte vystaviť do 15 dní od dodania. a on má 15 dní od dodania nato aby sa registroval...

    Počkal by som co najdlhsie. aby ste nemuseli podávať dodatočné podania.
    lj123 Problem je ten ze v oktobri som mu poslal 2 faktury (bez dph).
    On je v tom ze nepotrebuje ziadne IC DPH, nepotrebuje sa nikde registrovat a pod. Pochybujem ze sa do 15 dni registroval teda.
    Zatial idealne riesenie by bolo to co mi odpisali na superfakture ze to nemusim davat do suhrneho vykazu.
    Mishok hej len podľa zákona nerozlišujete ci ma alebo nema dph ale to ci je zdanitelna osoba podľa §3...
    Mishok 1. vy nemozete vystavit fakturu s dph lebo nie ste platitel, ste iba osoba registrovana pre dan podľa §7a takze ak nie je zdanitelna osoba tak je miesto dodania v tuzemsku bez dph
    2. je tu este moznost ze dodanie sa neuskutocnuje podla §15 ale podla § 16 a vtedy je miestom dodania tuzemsko
      zbaliť

    Aka pokuta / postihy za fakturu dodanu do zahranicia prijemovci bez IC DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.