Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz podaný pred 25.dňom

V decembri máme pracovať len do 19,12,2014. V tento deň máme podať aj dph aj kontrolný výkaz. Ako mám potom postupovať, keď všetky fa s dátumom dodania za 11. mesiac nebudem mať v daňovom priznaní a v kontolnom výkaze za 11.mesiac. ?Teda prídu po tom 19 dni
3 komentárov     zbaliť
kn-alka jedná sa o vyšlé faktúry alebo došlé faktúry?
zazi jednalo by sa o došlé faktúry.niekde som čítala ale neviem či som si to nejako zle nevysvetlila, že ba som mala podať dodatočný KV a uviesť tam faktúru ktorá prišla neskôr a do stĺpca 7 uviesť odpočítanú daň 0
kn-alka nie - KV musí sedieť s DP - takže uplatníte si došlé faktúry v decembri, a uvediete ich aj v KV v decembri.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    Došlé si odpočítaš v decembri a dáš ich aj ho decembrového priznania aj kontrolného

    A vyšlé už mali byť lebo na vystavenie je 15 dní

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Vyšlé do 15 dní, tie musia byť vystavené do 15.12. a došlé - podľa zákona o DPH - uplatnia sa v účtovnom období 12/2014.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podáte DDP za november. AK teda budete mať aj vyšlé aj došlé. Ale vlastne vyšlé už mali byť vystavené a kvôli došlým nemusíte podávať DDP.
    Naposledy upravil Tweety : 19.11.14 at 11:31

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak sa jedná o došlé faktúry, môžeš si ich uplatniť v decembri, nemusíš podávať dodatočné DP.

    Ak myslíš vyšlé faktúry, budete musieť podať dodatočné DP.

    Kontrolný výkaz podaný pred 25.dňom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.