Zavrieť

Porady

Kúpa os.vozidla zo zahraničia

Kúpili sme os.vozidlo zo zahr. bez osl.od DPH, faktúra je vystavená 3.9.2014, zaplatená 5.9.2014, automobil bol však dodaný až 8.10.2014. Ako to zaúčtovať, ktorými dátumami? Veľmi pekne ďakujem za rady
Naposledy upravil MartinkoK : 20.11.14 at 09:34
evuš O aké auto sa jedná ??? Nové auto, ojazdené ??
MartinkoK ojazdené
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Tuzemská eseročka je platiteľom DPH a v októbri nadobudla jazdené osobné motorové vozidlo od predajcu z autobazáru v EÚ. Vozidlo bude využívať na podnikanie. Predajca vystavil faktúru bez DPH. Musí slovenská eseročka urobiť samozdananie DPH na vstupe aj výstupe? Alebo nemá tento nákup vozidla uvádzať pri podávaní daňového priznania k DPH?

    Vychádzame z predpokladu, že nie ste obchodník s ojazdenými motorovými vozidlami a predmetný autobazár je platiteľ DPH v inom členskom štáte.

    V súlade s §66 ods. 14 Zákona o dani z pridanej hodnoty (ďalej len „ZDPH“) sa nadobudnutie použitého tovaru v SR z iného členského štátu, ak je predávajúcim obchodník (napr. autobazár) z iného členského štátu a uvedený tovar bol zdanený podľa osobitnej úpravy uplatňovania dane (pozn. obdoba slovenského §66 ZDPH) v inom členskom štáte, v ktorom sa odoslanie alebo preprava tovaru začala, nepovažuje sa za nadobudnutie tovaru v SR z iného členského štátu podľa § 11 ZDPH.

    Vyššie uvedené znamená, že pokiaľ vami uvádzaný autobazár použil osobitnú metódu zdanenia prirážkou nie ste povinný predmetnú transakciu považovať za nadobudnutie tovaru z iného členského štátu a uvádzať ju v daňovom priznaní.

    ...tým pádom, túto faktúru by som zaúčtovala ako "voľný základ" s dátumom vystavenia fa a do DP DPH ani KV nevstupuje....
    Naposledy upravil evuš : 20.11.14 at 10:36
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MartinkoK Je to faktúra bez DPH
    evuš ..písala si, že bez oslobodenia od DPH, takže som ju brala aj s DPH !
    MartinkoK joj, zle som to napísala, chcela som napísať, že faktúra je bez DPH, s oslobodením (samozdanenie)
    evuš Auto bolo kúpené od súkromnej osoby alebo od predajcu automobilov ?
    Ak od súkromnej osoby - automobil /ojazdený/ nepodlieha DPH ani tam, ani pri dovoze u nás.... ak bol kúpený od predajcu automobilov, FA mala byť s ich DPH....
    MartinkoK faktúra je od predajcu, auto bolo kúpené cez aukciu, a faktúra je bez DPH
    evuš ..takže máš povinnosť samozdaniť ?
    MartinkoK áno, len neviem v ktorom mesiaci, kedže faktúra vystavená v 9/2014 ale dodanie bolo v 10/2014
    evuš ..to Ti povedal predajca, alebo je to uvedené na faktúre ?
    Pretože som našla na nete toto : ...../dám to do prvej odpovede..../
    MartinkoK na faktúre je uvedené DPH.........0,00 €
    dole v poznámke je - oslobodené od DPH z dôvodu trojstranného obchodu. Obrátené zdanenie. Ide o použité zbožie.
    evuš ..takže si v postavení "druhého odberateľa" ?
    MartinkoK auto nám predala belgická spoločnosť, ale auto pochádza z francúzska, takže áno, nikdy som sa s niečim takým ešte nestretla
    evuš ..uff...tak by som to zaúčtovala ako trojstranný obchod /si v pozícii druhého odberateľa/ a samozdanenie urobila k dátumu vystavenia, čiže k 3.9....
      zbaliť

    Kúpa os.vozidla zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.