Zavrieť

Porady

Refakturacia

Potrebovala by som poradit. Externa firma nam kosila travnik a kamen, ktory odletel nám rozbil okennú vypln. U dodavatela sme si dali opravit vyklad a fakturu vystavil s DPH na nas, s tym, ze my sme vystavili refakturaciu 1:1, ktoru sme zaslali externej firme. Ta nam ju odmietla akceptovat pretoze faktura je vystavena s DPH, chcu aby sme vystavli fakturu bez dph. Len neviem ako postupovat, nie som presvedcena ze by faktura mala byt bez dph. Ako to je?
Usporiadat
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Majú pravdu. Vy Ste im nedodali tovar ani službu. Oni Vám spôsobili škodu. Škodu ste si dali opraviť . Prijali Ste službu 518,343/321 ; a kedže zodpovedná je externá firma tá vam ma preplatiť vašu škodu. Z môjho pohľadu je Vaša škoda vo výške bez Dph (ak si uplatňujete odpočet). Prijatá náhrada bude Váš výnos, oprava je Váš naklad (518). Dopad = nula. Externá firma ak má poistenú zodpovednosť si môže uplatňovať náhradu v poisťovni.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ÁNo, tak, súhlasím s príspevkom, vystavíte škodovú faktúru, pretože ext. firma vám spôsobila škodu. Kedže náhrada škody nie je predmetom dph, tak faktúra bude bez nej.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať