Zavrieť

Porady

odmeny a materska

Dobry den. Ak zamestnankyna zamestnana na stvrtinovy uvazok na zaklade dodatku k zmluve bude na mesiac december prijata na plny prac. uvazok a okrem mzdy dostane pomerne vysoku odmenu za tento mesiac, bude sa jej tato odmena nasledne zapocitavat do vymeriavacieho zakladu pre vypocet materskej? termin porodu je jul 2015. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, bude, ale max. do vysky maximalneho mesacneho vymeriavacieho zakladu na nemocenske poistenie a ak cely rok robila na 1/4 uvazok a mala nizky prijem, za cely rok jej to na priemere az tak vela nurobi.
    silviča dakujem pekne, rozumiem. takze to pre nu velky vyznam mat nebude. pomohla by jej zmena zamestnavatela najmenej 90 dni pred nastupom na matersku?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Áno, ako ivka píše. Oveľa výhodnejšie by pre ňu bola nová zmluva od decembra (keby sa dalo). nie dodatok

    doplním - k hypotetickej otázke - teraz už treba brať do úvahy, že RO by nebol len december! Ale berie sa až do konca mesiaca pred MD (zmena v zákone). Čiže pomôže to určite, ale priemer 1 mesiac dobrý a 5 mesiacov zase málo. (ale furt lepšie, ako 1 mesiac dobrý a 11 mesiacov málo)
    Naposledy upravil Katy a R : 01.12.14 at 12:51
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    silviča a hypoteticky, ak od decembra uzatvori novu zmluvu na plny uvazok, a potom sa od januara vrati na povodny stvrtinovy?
    ivka70 Ak na nom odpracuje aspon 90 dni (bez PN), tak to pomoze, lebo potom by bol VZ pocitany len z toho decembra.
    silviča riesila by to nasledovne: k 1.12. by ukoncili dohodou pracovny pomer na 1/4 uvazok. nasledne od 2.12. by uzavrela pracovnu zmluvu na plny uvazok u toho isteho zamestnavatela. od 1.1.2015 by dodatkom tuto prac. zmluvu upravili znovu na 1/4 uvazok a pracovala by takto dalej az do nastupu na matersku dovolenku. riesilo by to jej situaciu? dakujem pekne za nazory.
    Katy a R Ivka, nebol by počítaný z decembra - doplnila som!
    ivka70 Dik za doplnenie to som ani ja nevedela
    silviča tak v tom pripade, hypoteticky :-), mi z toho najlepsie vychadza zmena uvazku a nova zmluva 3 mesiace pred nastupom na MD, tak, aby novy pracovny pomer trval najmenej 90 dni. Prip. bola v zakone upravena aj tato tzv. cakacia lehota? nie je problem ak zamestnavatel zostane ten isty, ale prvy pp sa ukonci a novy sa nasledne uzavrie?
    Katy a R skrátka treba nový PP s dobrým VZ do materskej ... a určite by som nešla (ani hypoteticky) na doraz - že 90 dní pred materskou!
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.