Zavrieť

Porady

Ak som dosiahla obrat 49790 eur, stávam sa povinným plátcom dph odkedy?

28.11.2014 dosiahla sročka obrat 49790€. Teraz má povinnosť registrácie, ale ešte nemá pridelené ič dph. Teraz mám fakturovať s dph alebo ešte bez DPH?
A došlé faktúry už prijať ako plátca?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    Registračná povinnosť
    § 4

    (1) ....Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.

    (3) Ak právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá podala žiadosť o registráciu pre daň podľa odsekov 1 az 4, je zdaniteľnou osobou podľa § 3 a nie je dôvod na zamietnutie žiadosti podľa § 4c ods. 5, daňový úrad ju zaregistruje, vydá jej osvedčenie o registrácii pre daň a pridelí jej identifikačné číslo pre daň. Daňový úrad vykoná registráciu najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň a najneskôr do 60 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň, ak je zdaniteľná osoba povinná zložiť zábezpeku na daň podľa § 4c ods. 1. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len „platiteľ“).

    §69

    Osoby povinné platiť daň správcovi dane

    (1) Platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu v tuzemsku, je povinný platiť daň, ak tento zákon neustanovuje inak.
    Naposledy upravil Mishok : 11.12.14 at 04:53 Dôvod: Doplnenie §

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    IvetaH, Ing. Ľubomír Janoška, Žabinka, iikkii2
    4

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    logo
    EKIP s.r.o. "účtovná kancelária"
    Do 20 dní od ukončenia mesiaca, t.j. do 20.12. sa musíš ísť registrovať ako platca DPH kvoli prekročenému obratu. DU ti vydá kartičku s IČDPH, tam bude uvedený dátum že odkedy si platca DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH A vydá mi ju okamžite alebo platí 30 dňová lehota?
    blondy Okamžite asi nie, môžu prísť na miestne preverenie do firmy, kde zdokladujete výšku obratu.
    Mishok pozri §4 ods3 sú tam lehoty
      zbaliť

    Ak som dosiahla obrat 49790 eur, stávam sa povinným plátcom dph odkedy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.