Zavrieť

Porady

Evidencia drobného inv. majetku v Alfe plus

Ahojte, doteraz som pri zriadení prevádzky evidovala nakúpený majetok ako napr. regály, registračnú pokladňu, stôl, počítač atď evidovala v alfe plus do krátkodobého majetku, no práve zisťujem, že to asi nebolo správne, nakoľko ten majetok nemá dobu použiteľnosti len do 1 roka. Napr. taká ERP, alebo regál, určite je to na viac rokov použiteľné. Prosím Vás, ako vy v Alfe plus evidujete takýto majetok?
Totižto program ponúka len evidenciu dlhodobého hm. a nehm. majetku a evidenciu krátk. majetku. A v evidencii DHM mám zaevidované autá a podľa mňa tam určite nepatrí drobný hmotný majetok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    O tom, či majetok zaradiť do HM a či evidovať alebo nie, rozhoduje zákonom stanovená min. OC a tá je 1700 €. Majetok nižšej hodnoty účtujeme priamo do spotreby, vedieme o ňom len evidenciu, môžeš ho teda viesť v krátkodobom majetku.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Áno vďaka, aj ja to takto robím. Len ma mätie to, že program ponúka evidenciu krátkodobého majetku a ten má vlastne dobu použiteľnosti do 1 roka. Avšak ja v nej evidujem aj napr. ERP, notebook atď. Môže byť?

    Tweety, prosím ťa a mám tam evidovať aj napr. sifón na umývadlo, alebo hrebene? Alebo aj napr. plastový stojan na fén?

    Ide o kaderníčku. Vďaka.
    veronikasad Monika, stanov si cenu, od ktorej budeš nakúpené veci evidovať. Sifon a hrebene sú "prkotiny" to by som určite neevidovala.
    Ak to nechce š robiť v ALF-e, v papiernictve som videla tlačivo formátu A4, ktoré na evidenciu bohato stačí ...
    veronikasad Jedna položka=jeden riadok v tlačive, pre potreby kontroly DU stačí ...
    mondes Nie že by som to nechcela. Ja len, či je to správne. Ty taktiež eviduješ v evidencii KM napr. počítač?
    Tweety Takéto droností, čo sa ihneď spotrebujú nemusíš evidovať.
    Tweety ale napr. počítať ten áno, aj napr. policu, lampy....
    veronikasad Nedostanem sa teraz k PC kde mám účto. Možno je to len nesprávny názov zostavy v menu SW. Skús tam niečo nahádzať a vytlačiť.
    mondes Veronika, ja tú evidenciu v alfe už vediem aj u iných klientov, no stále mi nejak nesedel ten názov, že Evidencia krátkodobého majetku. Veď krátkodobý majetok má dobu použiteľnosti do 1 roka. Ale ináč je to super evidencia a program nič iné neponúka. Takže ak nevadí ten názov, tak potom ok.
    mondes Takže som si to overila v Krose a vraj si nemám robiť ťažkú hlavu z názvu. Vraj ak hodnota majetku je nižšia ako 1700 Eur, resp. ak nechcem majetok odpisovať, kľudne ho môžem evidovať v evidencii krátk. majetku.

    No a mňa ešte zaujíma, či pri vyradení napr. počítača robíte nejaký vyraďovací protokol, pretože program pri vyradení nič také negeneruje. Tak či to musí byť, alebo len stačí evidencia vyradeného majetku s dátumom a podpisom. Ďakujem.
      zbaliť

    Evidencia drobného inv. majetku v Alfe plus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.