Zavrieť

Porady

je možné aby si daňovník sro pri kúpe auta cez lízingovku mohol uplatniť celú DPH ?

Ide o kúpu jazdeného asi 2 ročného auta, predávajúci je platca DPH, ktorý vystavil faktúru spomínanej sro. Kupujúci vyplatil asi 40% priamo predávajúcemu cez bank. účet, zvyšok financoval cez lízingovku (VB leas.) Odtiaľ konateľovi povedali, že si môže uplatniť celú DPH naraz, mne sa to nezdá... Majiteľom je lízingovka. Vie niekto s týmto poradiť ? Ďakujem.
Naposledy upravil Z.E.Ú.S. : 17.12.14 at 17:58
10 komentárov     zbaliť
marjankaj Kto je predávajúci?
Kto je leasingovka?
Ak je majiteľom leasingovka, ako je možné, že ti fakturovala firma platca DPH?
Nauč sa zrozumiteľne vyjadrovať.
marjankaj Ty kokso
Väčší popis o sebe:Ekonomické služby poskytujem už od marca 2009. Mám maturitnú (2008) a štátnu skúšku (2012) z účtovníctva aj ekonomiky. Licenciu Národnej banky Slovenska v oblasti poistenia a úverov.
Z.E.Ú.S. lízingovka je VB leasing, neviem ako je možné a či je to tak správne... ja som dostal doklady od konateľa... Neúčtujem bežne kúpu auta u platcu DPH (priznám sa prvýkrát) viem že nárok na plný odpočet je pri platbe v hotovosti aj na úver. No chcem sa poradiť so skúsenejšími v tejto oblasti, preto nerozumiem komentáru dole ? niekto má zlý deň ? Nie sme tu na to aby sme sa poradili ? alebo aby sme sa posudzovali a urážali ? Ďakujem
Mishok myslite DPH z tej faktury kt je na 40% ceny?
Z.E.Ú.S. Praveže nie faktúra bola na plnú sumu . Teda 100% ceny auta a z toho 40% sa zaplatilo priamo predávajúcemu cez banku zvyšok lízing. Ja som takto už doklady dostal... ale
beriem, že otázka nebola napísaná najjednoznačnejšie... trochu som to upravil aby to bolo zrozumiteľné. Pardon, keď sa ponáhľam píšem aj takto... ale kto chce a vyzná sa v problematike asi pochopí, kto nie spýta sa ešte... Nemusíme sa hned urážať marjankaj
Mishok a urcite o lizing? lebo mne to pripada ako spotrebny uver od lizingovky...
Splatky obsahuju DPH?
Z.E.Ú.S. aj ja som si najprv myslel ked mi to kanatel sro dával... ale ked povedal ze majitelom je predsa len lízingovka... tak ma to zmiatlo
Mishok no sak pri spotrebnom uvere je tiez zapisana ako majitel lizingovka lebo auto je predmet rucenia

http://www.vbleasing.sk/formyfinancovania?tab=2

lebo podla toho co hovorite ide o spotrebny uver kde je financujuca spolocnost zapisana ako vlastnik (koli zabespecovaciemu pravu k financovanej veci)
Z.E.Ú.S. áno, teraz som pozrel lepšie tú zmluvu je to úver... pomýlilo ma to, že napriek tomu je majiteľom lízing. spoločnosť. Myslím, že pri úvere cez banky je stále majiteľom kupujúci vozidla. Takže v tomto prípade môže celú DPH naraz... OK, (aj konateľ ma zmiatol ked povedal že je to lízing ) tak som zase o niečo múdrejší vďaka za pomoc
Aj ked pozeram na ten odkaz VB lízing že pri úvere by mal byť majiteľ kupujúci.... tak neviem TP od auta som nevidel, možno to aj konateľ poplietol...
marjankaj Ospravedlňujem sa ak som ťa urazil. Naozaj som akosi nepochopil, čo píšeš. Darmo mne taká maturita asi chýba. A tak isto nie som jasnovidec, aby som videl do tvojich papierov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    je možné aby si daňovník sro pri kúpe auta cez lízingovku mohol uplatniť celú DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.