Zavrieť

Porady

Postúpenie pohľadávok medzi firmami z SK a CZ a následný zápočet faktúr.

Česká firma (CZ) má pohľadávku voči slovenskej firme (SK1) 100 E, ktorú postúpila inej slovenskej firme (SK2). Pohľadávku jej faktúrovala bez DPH v sume 100 E . Firma SK2 nakúpila od firmy SK1 tovar (dodávateľská faktúra s DPH) v sume 100 E. Skrátene povedané, firma SK2 neuhradí faktúru firme SK1, ale uhradí ho firme CZ (ktorej firma SK1 dlhuje). Ja účtujem firmu SK2 v jednoduchom účtovníctve a problém mám s tým, či do DAŇOVÝCH výdavkov pôjde faktúra, ktorú uhradil firme CZ a teda daň z príjmu sa mi zníži o 100 E, alebo by tam mala ísť faktúra od firmy SK1 a daň z príjmu sa zníži o 80 E. Keď sa na to pozerám tak, že v JU sa účtuje na základe reálnych výdavkov, tak by som tam dala celých 100 E, ktoré uhradil firme CZ....lebo firme SK1 tie faktúry reálne uhrádzať nebude, len sa započítajú s faktúrou od firmy CZ... len si nie som istá, a nikde som sa k podobnému prípadu nedopátrala. Ďakujem za váš čas a názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Postúpenie pohľadávok medzi firmami z SK a CZ a následný zápočet faktúr.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.