Zavrieť

Porady

Doúčtovanie dodania - stredoslovenská energetika

Dobrý deň, s. r. o., platca DPH, platí preddavkovo platby za elektrinu. Dnes nám došla faktúra od SSE - finančné vysporiadanie Nedoplatok. Dátum vystavenia 13.01.2015, dátum dodania 31.12.2014. Mám to považovať za ťarchopis a smerovať to do C2 kontrolného výkazu až za mesiac január 2015 do riadku 28 plusom?
A ako to zaúčtujem? Ide o náklad roku 2014, ale DPH by mala ísť do januára 2015.

Veľmi ďakujem za rady.
erzi V odpovediach som nenašla ako je to s kontrolným výkazom. Ja mám tiež vyúčtovanie za 2014 preplatky - neviem či ta dať ako dobropis, alebo ako bežný daňový doklad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zaúčtuješ to do 2014, veď dodanie je v roku 2014, aj nárok na odpočet uplatníš v poslednom mesiaci roku 2014.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš Tweety, je to určite tak ?? Keď to tu čítam http://www.porada.sk/t257445-vyuctov...elektrina.html - tak som už z toho magor....
    bea V tom linku vo faktúre nie je uvedený dátum dodania, len dátum vystavenia a preto ju treba zaradiť do r. 2015. V príspevku Maryvas je vo faktúre uvedený dátum dodania 31.12.2014 a preto do DPH v r. 2014 tak, ako píše Tweety. Teda to je môj názor
    evuš Bea, dík...už som si to aj takto zaúčtovala..a aj "užula", že je to takto správne.... :-)
    Maryvas Ďakujem za pomoc. Dám to teda do 122014.
    zuzana Ak je tam dátum dodania 12/2014 tak to daj do r.2014 aj do DPH 2014, ale ak tam dátum dodania nie je , iba dátum vystavenia napr.13.1.2015 a zúčtovacie obdobie 1.1.-31.12.2014, tak to treba dať náklad do r.2014 502/326 a DPH do r.2015 aj do KV do r.2015, je tam usmernenie z DÚ. Tak väčšinou fakturujú plynárne /za plyn alebo elektrinu/. Dokonca to mám preverené, aj oni si faktúry dávajú do DPH až v roku 2015.
    Maryvas Ďakujem, ešte raz vyriešila som to teda tak ako ste mi poradili. Práve mi však došla ešte "Opravná faktúra za dodávku a distribúciu elektriny", kde je dátum vystavenia 30.12.2014, dátum dodania 31.12.2013. Mám teda urobiť dodatočné daňové priznanie k DPH za 12/2013 a dať to do účtovníctva ako opravy chýb minulých období so zápisom 502/428 - keď firma dosiahla zisk? Ďakujem.
    Maryvas Nikto mi nevie poradiť, prosím?
      zbaliť

    Doúčtovanie dodania - stredoslovenská energetika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.