Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie k DPH

ak dnes podám DDP k DPH za august. V auguste mi vyšlo dph 1780,27 a odrátala som od toho odpočet 1780,27 ( v júli bol odpočet 2171,93) a teraz som zistila ze dph má byť 1791,01, tak v dodatočnom odpočítam ten NO, ktorý v auguste? teda 1780,27? a vyjde mi na úhradu 10,74 eur. správne je to tak? dakujem
Naposledy upravil marianna000 : 10.02.15 at 09:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Skús pozrieť moju odpoveď na otázku " podávam dodatočné DP DPH za 12/2013" od užívateľa "marén".

    Stručne: Dodatočné vyplníš so správnymi údajmi až po riadok 31. resp 32. Na riadku 33 uvedieš pôvodne odpočítanú daň od predchádzajúceho nároku na odpočet. V Tvojom prípade riadok 31 v Dod DPH 1791,01, riadok 33 1780,27. Riadok 34 10,74 Riadok 37 = Riadok 38 = 10,74
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marianna000 mne odpísali z danoveho uradu, ze riadok 31=33...a rozdiel tak ako uvádzate Vy, riadok 37=38=10,74 eur. tak teraz neviem no podala som to tak ako mi napisali... tak uvidime teda tých 10,74 eur sa zaplatí, tak by to malo byť ok
    KloferHladny Riadok 31 máš 1791,01 (výsledok dodatočného DP DPH). Na riadku 33 uvádzaš, koľko započítaš z posledného odpočtu (t.z. odpočtu za júl). V pôvodnom tam bola suma 1780,27 a zvyšok odpočtu Ti mali vrátiť do 25.10.2014. Odhadujem, že aj vrátili (ak neprebieha kontrola) a teda nemáš nárok uviesť, že si chcela započítať viac ! Každopádne rozdiel je 10,74 ktorý musíš doplatiť...
    marianna000 Tiez som tak uvazovala...ale ked mi tak poradili
      zbaliť

    Dodatočné daňové priznanie k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.