Zavrieť

Porady

narok na dovolenku pred nastupom na matrersku dovolenku

vo firme pracujem od 1.5.2011 od 19.5.2012 som nastupila na matersku dovolenku, 22.6.2012 som rodila a Dna 22.12.2012 som prechadzala z materskej na rodicovsku dov. 1.2.2015 som nastupila znova do prace . za rok2012 som nevycerpala ani jeden den dovolenky a ani som nebola PN. na kolko dni dovolenky za ten rok mam narok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Adamikova Monika je to aj v zakonniku prace? a pod akym cislom aby som mohla argumentovat v uctarni. Vdaka
    veronikasad § 109 odst. 2 ZP

    Krátenie dovolenky

    (1) Zamestnancovi, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, môže zamestnávateľ krátiť dovolenku za prvých 100 zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 zameškaných pracovných dní rovnako o jednu dvanástinu, ak v tomto kalendárnom roku nepracoval z dôvodu
    a) výkonu mimoriadnej služby v období krízovej situácie alebo alternatívnej služby v čase vojny a vojnového stavu,
    b) čerpania rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 2,
    c) dlhodobého uvoľnenia na výkon verejnej funkcie a na výkon odborovej funkcie podľa § 136 ods. 2,
    d) dôležitých osobných prekážok v práci podľa § 141 ods. 1 a ods. 3 písm. c).

    (2) Dovolenka sa zamestnancovi nekráti za obdobie dočasnej pracovnej neschopnosti vzniknutej v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania, za ktoré zamestnávateľ zodpovedá, a za obdobie materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 1.
    Adamikova Monika ten druhy odstavec. to mam narok na dov.aj za rok 2013 a 2014? ci len za 2012 pokial dcera nedovrsila 6mesiacov co bolo 22.12.2012? vdaka
    veronikasad Materská dovolenka je obdobie, počas ktorého dostávaš materské zo sociálnej poisťovne. Ostatné obdobie je rodičovská dovolenky, za ktorú sa dovolenka kráti, ak trvala v kal.roku viac ako 100 prac.dní, vrátane sviatkov.
    V roku 2013 a 2014 si čerpala len rodičovskú dovolenku, nárok na dovolenku ti nevznikol. Lebo ďalšou podmienkou pre vznik nároku na dovolenku za kal.rok je výkon práce aspoň 60 prac.dní - do tohto obdobia sa počíta aj materská dovolenka (rod.dovolenka nie).
    Adamikova Monika Ďakujem moc.
    Adamikova Monika zdravim , dnes som pozerala ze som pred nastupom na matersku na poslednej vyplatnej paske mala 31,5 dna nevycer. dovolenky . teraz po navrate z rodic.dov . mam narok na tych 31,5 dni Alebo 25 dni zo zakona mam 35 rokov, diky
    veronikasad dovolenku za rok 2011 si si vyčerpala pred nástupom na MD ?
    veronikasad Nárok na dovolenku za rok 2012 je len 4 kal.týždne, pretože pravdepodobne v tomto roku si nemala odpracovaných 15 rokov (vtedy si ešte nárok na dovolenku neposudzoval podľa veku)
    Adamikova Monika moj rok nar.je 10/1978 Pracovat som zacala 8.7.1997 a od 2003 do 2006 som bola na mat. s prvou dcerou a nikdy som nebola na urade prace
    veronikasad ak si od 10/96 do 6/97 študovala, zamestnávatel ti započítal aj dobu štúdia, v tom prípade splňaš podmienku 15 rokov zamestnania aj v roku 2011 a mala nárok na 5 kal.týždňov dovolenky.
      zbaliť

    narok na dovolenku pred nastupom na matrersku dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.